Działania „Trzeźwy Kierowca” - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Działania „Trzeźwy Kierowca”

Data publikacji 03.01.2020

Policjanci ruchu drogowego z komendy miejskiej w Zielonej Górze przeprowadzili dzisiaj na ul. Botanicznej działania „Trzeźwy Kierowca”. Wynik był bardzo satysfakcjonujący - nie zatrzymano żadnej osoby po alkoholu, co pokazuje, że prowadzone od kilku lat przez zielonogórskich policjantów działania prewencyjne i edukacyjne przynoszą zamierzone efekty.

Działania „Trzeźwy Kierowca” już na stałe wpisały się w kalendarz akcji prowadzonych regularnie przez zielonogórską „drogówkę”. Prowadzone już od kilku lat na zielonogórskich drogach, mimo początkowej niechęci kierujących w miarę upływu lat spotykają się z coraz większą aprobatą społeczną, ponieważ dają wymierne efekty – powodują eliminowanie z dróg kierujących po alkoholu, a także to, że coraz mniej takich osób decyduje się wsiąść za kierownicę. Mieszkańcy Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego mają świadomość tych kontroli i wiedzą, że policjanci także w ten sposób dbają o ich bezpieczeństwo.

Efektem tych długofalowych działań jest m.in. to, że policjanci zatrzymują coraz mniej pijanych kierowców, a ostatnio podczas działań najczęściej wszyscy kierujący są trzeźwi. Tak było także podczas dzisiejszych działań, w trakcie których skontrolowanych zostało prawie 300 kierujących. Taki wynik najbardziej satysfakcjonuje policjantów, bo pokazuje, że taka forma prewencji jest skuteczna i przyczyniła się do zwiększenia świadomości społecznej.