KMP Zielona Góra

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

POLECANE STRONY

Polecamy

Ruch drogowy

 1. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” – kampania na rzecz prawidłowego oświetlenia

  Zielonogórscy policjanci aktywnie włączają się po raz kolejny w kampanię na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach: „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, prowadzoną przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Ta kampania ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. W Zielonej Górze, w określonych terminach, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swoich pojazdów w okręgowej stacji kontroli pojazdów „Masa” przy ul. Sulechowskiej 32

 2. Policjanci z grupy SPEED znowu w akcji - zatrzymali prawa jazdy za zbyt szybką jazdę dziesięciu osobom

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego w ciągu kilku ostatnich dni zatrzymali prawa jazdy aż dziesięciu osobom, które przekroczyły prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h – niechlubny rekordzista pędził 128km/h, a powinien najwyżej 50!

 3. Działania „Truck&Bus”

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzili przez ostatnie dwa dni działania profilaktyczne pod hasłem „Truck&Bus” podczas których sprawdzali przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących samochodami ciężarowymi i busami. Mundurowi zwracali przede wszystkim uwagę na zachowanie na drogach, przestrzeganie przepisów Ustawy o transporcie drogowym oraz stan trzeźwości kierujących.

 4. Prosimy o ostrożność na drogach!

  Zielonogórscy policjanci proszą kierujących o ostrożność na drogach, dostosowanie prędkości do panujących zmiennych warunków atmosferycznych, a także rozsądną i rozważną jazdę. Zachowajmy szczególną uwagę na skrzyżowaniach oraz w rejonach przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że pośpiech prowadzi do nieostrożności i brawury, a to z kolei może doprowadzić do niebezpiecznych czy nawet tragicznych zdarzeń na drogach.

 5. Kierowcy, piesi i rowerzyści – zwracajcie na siebie uwagę!

  Ruch na drogach naszego miasta i powiatu jest bardzo duży i w związku z tym codziennie dochodzi do różnych zdarzeń drogowych, których najczęstszą przyczyną jest pośpiech i brak koncentracji. Widoczne jest to również w policyjnych statystykach, ponieważ kolizje zgłaszane są policjantom każdego dnia. Bądźmy ostrożni i pamiętajmy o wzajemnej życzliwości i szacunku wobec innych użytkowników dróg.