KMP Zielona Góra

Aktualności

Mapa zagrożeń
Dzielnicowi
BIP_KMP
Ku przestrodze
niebieskatarcza
No_to_racism
niebieska_linia
Policjant_ktory_mi_pomogl
egranica
Skontroluj_autokar
Dopalacze
Dopalacze_kradna_zycie
stop_sekstutystyce
Tlumacz_jezyka_migowego
Kieruj_sie_rozsadkiem

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Prosimy o ostrożność na drogach!

  Zielonogórscy policjanci proszą kierujących o ostrożność i zachowanie szczególnej uwagi w rejonach przejść dla pieszych. W ostatnich dniach doszło do kilku potrąceń pieszych, a także do bardzo wielu kolizji - jednego dnia było ich 13. Dzisiaj, jedną z kolizji spowodował kierujący ciężarówką, który wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

 2. Kontrolowali przewóz materiałów niebezpiecznych

  Policjanci ruchu drogowego z zielonogórskiej komendy miejskiej prowadzili działania „ADR przewóz materiałów niebezpiecznych”, podczas których kontrolowali kierujących przewożących niebezpieczne substancje. Mundurowi sprawdzali zgodność przewożonych materiałów z dokumentacją i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących takimi pojazdami. Policjantom podczas działań towarzyszyli strażacy i funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

 3. Jechał za szybko - stracił prawo jazdy

  Policjanci ruchu drogowego zatrzymali jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego mężczyznę, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 59km/h. Wykroczenie zarejestrowała kamera policyjnego radiowozu.

 4. „Semafor” – działania zielonogórskiej drogówki

  Policjanci ruchu drogowego komendy miejskiej w Zielonej Górze w trosce o bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych zorganizowali działania pod nazwą „Semafor”. W trakcie działań sprawdzają zachowanie kierujących i pieszych oraz przestrzeganie przepisów kodeksu drogowego w tych właśnie wyjątkowych miejscach.

 5. Działania „Bus & Truck”

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą dzisiaj /20.03/ działania pod nazwą „Bus & Truck”, w ramach których będą kontrolować autobusy, samochody ciężarowe i busy. Policjanci sprawdzą stan techniczny pojazdów, czas pracy kierowców, ale zwrócą też szczególną uwagę na ich stan trzeźwości.

 6. Jeżdżę w pasach bezpieczeństwa...

  Zielonogórscy policjanci przyłączyli się do krajowych działań „Pasy bezpieczeństwa”, podczas których, patrole ruchu drogowego będą sprawdzać przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego i stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, jak również przewożenia dzieci w fotelikach.

 7. Komisja bezpieczeństwa obradowała w terenie

  Na drodze krajowej nr 3 /Zielona Góra-Nowa Sól/ odbyła się komisja bezpieczeństwa, w której uczestniczyli przedstawiciele Policji, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz firmy budującej ten odcinek drogi. Uczestnicy spotkania rozważali poprawienie istniejącego już oznakowania, a także wprowadzenie nowych rozwiązań organizacji ruchu i ograniczeń prędkości, które poprawią bezpieczeństwo na tym odcinku.

 8. Wychowanie przedszkolaka w ruchu drogowym

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego rozpoczynają edukację dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym już wśród najmłodszych dzieci. Cyklicznie spotykają się z dziećmi w szkołach przedszkolach, a nawet żłobkach. Jedno z takich spotkań edukacyjnych odbyło się w przedszkolu nr 8 w Zielonej Górze.

 9. Prosimy o ostrożność na drogach!

  Dzisiaj w godzinach porannych na drodze krajowej nr 3 zderzyły się dwa samochody ciężarowe, w wyniku czego jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Droga S3 była zablokowana przez kilka godzin.

 10. Policjanci kontrolowali Gimbusy

  Pierwszego dnia po dwutygodniowej przerwie związanej z feriami zimowymi, zielonogórscy policjanci ruchu drogowego kontrolowali gimbusy przewożące dzieci na zajęcia do szkół. Podczas żadnej z 11 kontroli nie stwierdzili nieprawidłowości.