KMP Zielona Góra

Aktualności

Mapa zagrożeń
BIP_KMP
Ku przestrodze
niebieskatarcza
No_to_racism
niebieska_linia
Policjant_ktory_mi_pomogl
egranica
Skontroluj_autokar
Dopalacze
Dopalacze_kradna_zycie
stop_sekstutystyce
Tlumacz_jezyka_migowego
Kieruj_sie_rozsadkiem

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Prosimy o ostrożność na drogach!

  Dzisiaj w godzinach porannych na drodze krajowej nr 3 zderzyły się dwa samochody ciężarowe, w wyniku czego jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Droga S3 była zablokowana przez kilka godzin.

 2. Policjanci kontrolowali Gimbusy...

  Pierwszego dnia po dwutygodniowej przerwie związanej z feriami zimowymi, zielonogórscy policjanci ruchu drogowego kontrolowali gimbusy przewożące dzieci na zajęcia do szkół. Podczas żadnej z 11 kontroli nie stwierdzili nieprawidłowości.

 3. Nietrzeźwy kierujący zatrzymany po pościgu....

  Policjanci służby patrolowej zielonogórskiej komendy miejskiej zatrzymali po pościgu nietrzeźwego kierującego, który spowodował dwie kolizje i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 4. Prosimy o ostrożność na drogach!

  Dzisiaj na zielonogórskich drogach doszło do kilku kolizji drogowych, w tym jednej w rejonie uczęszczanego chodnika i przejścia dla pieszych. Warunki na drogach są zmienne i przez to trudne dla wielu kierujących, dlatego policjanci proszą o ostrożność oraz dostosowanie prędkości do sytuacji na drodze.

 5. Działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” ...

  Zielonogórscy policjanci prowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których zwracali uwagę na zachowanie kierujących samochodami w stosunku do pieszych, ale także na to czy sami piesi przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Wyniki zaskoczyły policjantów...

 6. Nietrzeźwy kierujący zniszczył samochody i uciekł...

  Zielonogórscy policjanci pełniący służbę na terenie Sulechowa zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który zniszczył dwa pojazdy zaparkowane na jednej z ulic. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji.

 7. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców zielonogórskich osiedli...

  Zielonogórscy dzielnicowi wspólnie z policjantami ruchu drogowego prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa, a także ewentualna zmianę przepisów na osiedlach. Mundurowi podczas działań będą sprawdzać infrastrukturę i oznakowanie.

 8. Działania „Trzeźwy Kierowca”…

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego już od kilku lat prowadzą działania „TRZEŹWY KIEROWCA”, które spotykają się z coraz większą aprobatą społeczną i dają także wymierne efekty – coraz mniej kierujących decyduje się na jazdę po alkoholu.

 9. Komunikat Biura Ruchu Drogowego KGP

  Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji odnosi się do doniesień medialnych na temat zmian w przepisach dla kierowców.

 10. Prosimy o ostrożność na drogach!

  Dzisiaj na zielonogórskich drogach doszło do kilku kolizji drogowych, a na jednym z przejść dla pieszych kierujący matizem potrącił dwoje nastolatków. Warunki na drogach są zmienne i przez to trudne, dlatego policjanci proszą o ostrożność, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych.