KMP Zielona Góra

Aktualności

100 lecie
Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas
Moja_komenda
niebieskatarcza
No_to_racism
Telefon_zaufania
niebieska_linia
egranica
Skontroluj_autokar
stop_sekstutystyce
Tlumacz_jezyka_migowego
Pomoc pokrzywdzonym

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Trzeźwy Rowerzysta

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania, podczas których sprawdzali stan trzeźwości osób poruszających się na rowerach. Wśród nich było wielu użytkowników rowerów miejskich. Mundurowi przebadali ok. 190 osób. Podobne działania będą kontynuowane w różnych miejscach i godzinach.

 2. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego włączyli się do prowadzonych dzisiaj ogólnopolskich działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas dzisiejszej służby mundurowi zwrócą szczególną uwagę na sposób zachowanie kierujących samochodami w stosunku do pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. W mieście na głównych ulicach pojawi się więcej policyjnych patroli, które będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego.

 3. Autobus musiał gwałtownie hamować. Nie ma tolerancji dla drogowej agresji!

  W piątek tuż przed godziną 8 rano na ul. Zacisze doszło do bulwersującego zdarzenia. Kierujący samochodem osobowym specjalnie zajechał drogę kierującemu autobusem zmuszając go do bardzo gwałtownego hamownia. W wyniku tego hamowania, kilkoro spośród pasażerów autobusu upadło, a jedna z pasażerek, 70-letnia kobieta, została zabrana na badania do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń.

 4. „Pieszy – bezpieczny na przejściu”

  Pieszy nas przejściu nie może być nigdy zaskoczeniem dla kierującego – to stwierdzenie stało się mottem działań zorganizowanych dzisiaj przez zielonogórskich policjantów ruchu drogowego, którzy zaplanowali kolejne działania w trosce o bezpieczeństwo pieszych pn. „Pieszy – bezpieczny na przejściu”.

 5. Działania „Trzeźwy Kierowca”

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzili dzisiaj na ul. Poznańskiej działania „Trzeźwy Kierowca”. Kolejny raz okazało się, że prowadzona od kilku lat akcja przynosi zamierzone efekty – dzisiaj nie zatrzymano żadnej osoby po alkoholu. Niestety inaczej było w sobotę.