KMP Zielona Góra

Aktualności

Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas
Wstap_do_policji
Moja_komenda
BIP_KMP
Ku przestrodze
niebieskatarcza
No_to_racism
Telefon_zaufania
niebieska_linia
Policjant_ktory_mi_pomogl
egranica
Skontroluj_autokar
Dopalacze
Dopalacze_kradna_zycie
stop_sekstutystyce
Tlumacz_jezyka_migowego
Kieruj_sie_rozsadkiem

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Refleks uratował życie kierowcy. 85-latka jechała „pod prąd” na S3

  O wielkim szczęściu może mówić kierowca mitsubishi, który dzięki swojemu refleksowi uchronił się przed czołowym zderzeniem na drodze ekspresowej S3. 85-letnia mieszkanka Zielonej Góry jechała seatem pod prąd i tylko dzięki umiejętnościom kierowcy z naprzeciwka nie doszło do wypadku. Zielonogórscy policjanci drogówki zatrzymali kobiecie prawo jazdy, skierowali wniosek o ukaranie do sądu oraz wniosek o skierowanie na badania lekarskie.

 2. Pamiętajmy o bezpieczeństwie

  Przed nami kolejny długi weekend, do którego przygotowują się już zielonogórscy policjanci. W związku z tym, że wiele osób będzie chciało wykorzystać piękna pogodę i kilka dni wolnego wyjeżdżając na wypoczynek nad morze lub w góry, nad ich bezpieczeństwem będzie czuwało więcej patroli ruchu drogowego. Prosimy o ostrożność na drogach, przestrzeganie przepisów i nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu.

 3. Jeżdżę w pasach bezpieczeństwa

  Zielonogórscy policjanci przyłączyli się do krajowych działań „Pasy bezpieczeństwa”, podczas których, patrole ruchu drogowego będą sprawdzać przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego i stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, jak również przewożenia dzieci w fotelikach.

 4. Ucieczka kradzionym kamperem przerwana przez policjantów. Kierowca pod działaniem amfetaminy

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jadąc skradzionym kamperem spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Ponadto nie zatrzymał się do kontroli, a próbując uciec przez policjantami taranował jadące samochody. Mężczyzna miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, a badanie wykazało, że kierował będąc pod wpływem środków odurzających. Policjanci wystąpili już z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

 5. Aresztowany za potrącenie rowerzystki

  Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował na 3 miesiące obywatela Rosji, który potrącił prawidłowo jadąca rowerzystkę. Kierujący był najprawdopodobniej nietrzeźwy – odmówił badania na zawartość alkoholu, dlatego pobrano mu krew do badań na obecność alkoholu i środków odurzających. Do zdarzenia doszło na drodze z Czerwieńska do Zielonej Góry.