KMP Zielona Góra

Aktualności

Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas
Wstap_do_policji
Moja_komenda
BIP_KMP
Ku przestrodze
niebieskatarcza
No_to_racism
Telefon_zaufania
niebieska_linia
Policjant_ktory_mi_pomogl
egranica
Skontroluj_autokar
Dopalacze
Dopalacze_kradna_zycie
stop_sekstutystyce
Tlumacz_jezyka_migowego
Kieruj_sie_rozsadkiem

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Aresztowany za potrącenie rowerzystki

  Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował na 3 miesiące obywatela Rosji, który potrącił prawidłowo jadąca rowerzystkę. Kierujący był najprawdopodobniej nietrzeźwy – odmówił badania na zawartość alkoholu, dlatego pobrano mu krew do badań na obecność alkoholu i środków odurzających. Do zdarzenia doszło na drodze z Czerwieńska do Zielonej Góry.

 2. ŚWIĄTECZNE WYJAZDY! Jedź ostrożnie!

  Przed nami Święta Wielkanocne. Wiele osób wyjedzie w podróż aby spędzić ten czas w gronie rodzinnym. Dla zapewnienia bezpieczeństwa w podróży, na drogach w całym kraju pojawi się więcej patroli ruchu drogowego.

 3. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą dzisiaj działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas działań zwrócą szczególną uwagę na sposób zachowanie kierujących samochodami w stosunku do pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. W mieście na głównych ulicach pojawi się więcej policyjnych patroli, które będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego.

 4. Skuteczne działania zielonogórskiej „drogówki”

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali podczas prowadzonych dzisiaj /26.03/ działań „Trzeźwy kierowca” kierującego pod wpływem amfetaminy, a w czasie minionego weekendu dwóch kierujących po alkoholu. Ponadto w czasie weekendu dwaj kierujący stracili prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym.

 5. „Bezpieczny przejazd kolejowy” – zielonogórscy policjanci włączają się w ogólnopolskie działania

  Policjanci ruchu drogowego komendy miejskiej w Zielonej Górze w trosce o bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych włączyli się w ogólnopolską akcję i prowadzą na terenie powiatu działania „Bezpieczny przejazd kolejowy”. W trakcie działań sprawdzają zachowanie kierujących i pieszych oraz przestrzeganie przepisów kodeksu drogowego w tych właśnie wyjątkowych miejscach.