KMP Zielona Góra

Ważna informacja

Aktualności

100 lecie
Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas
Moja_komenda
niebieskatarcza
No_to_racism
Telefon_zaufania
niebieska_linia
egranica
Skontroluj_autokar
stop_sekstutystyce
Tlumacz_jezyka_migowego
Pomoc pokrzywdzonym

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Działania „Trzeźwy Kierowca”

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzili dzisiaj na ul. Poznańskiej działania „Trzeźwy Kierowca”. Kolejny raz okazało się, że prowadzona od kilku lat akcja przynosi zamierzone efekty – dzisiaj nie zatrzymano żadnej osoby po alkoholu. Niestety inaczej było w sobotę.

 2. Potrącił dwie kobiety i odjechał. Został zatrzymany przez kryminalnych.

  Działania operacyjne prowadzone przez zielonogórskich kryminalnych i tzw. „policyjny nos” doprowadziły do ustalenia i zatrzymania mężczyzny, który w niedzielę /30.06/ w nocy potrącił dwie kobiety w Nowogrodzie Bobrzańskim i uciekł z miejsca wypadku. Jedna z kobiet w poważnym stanie trafiła do szpitala. Policjanci wystąpią z wnioskiem o aresztowanie zatrzymanego.

 3. Egzaminy na pierwsze „Prawo Jazdy”

  11 czerwca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zostali zaproszeni przez dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulechowie do przeprowadzenia egzaminów na kartę rowerową. Do części praktycznej przystąpili uczniowie w wieku 10 lat, którzy zdali z wynikiem pozytywnym część teoretyczną egzaminu.

 4. „Trzeźwe popołudnie” w ramach działań „Alkohol i narkotyki”

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą na terenie powiatu kilkudniowe działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Wczoraj zorganizowali w kilku różnych punktach kontrole stanu trzeźwości kierujących. Zielonogórskich funkcjonariuszy w działaniach wspomagali mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp.

 5. Kierowca autobusu jechał na wycieczkę na „podwójnym gazie”

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego uruchomili od 1 czerwca br. stały punkt kontroli autokarów na pętli przy ul. Wrocławskiej, gdzie kontrolują codziennie od kilku do nawet kilkunastu autokarów wyjeżdżających na wycieczki z dziećmi i młodzieżą. Dodatkowo wyjeżdżają także na kontrole do różnych miejscowości powiatu zielonogórskiego. To właśnie podczas jednej z takich wyjazdowych kontroli, zastrzeżenia policjantów wzbudził stan trzeźwości kierowcy, a następnie stan techniczny kolejnego autobusu.