KMP Zielona Góra

Aktualności

Mapa zagrożeń
Dzielnicowy bliżej nas
Wstap_do_policji
Moja_komenda
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
BIP_KMP
Ku przestrodze
niebieskatarcza
No_to_racism
Telefon_zaufania
niebieska_linia
Policjant_ktory_mi_pomogl
egranica
Skontroluj_autokar
Dopalacze
Dopalacze_kradna_zycie
stop_sekstutystyce
Tlumacz_jezyka_migowego
Kieruj_sie_rozsadkiem

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Działania „Trzeźwy Kierowca”

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzili dzisiaj w centrum miasta działania „Trzeźwy Kierowca”. Kolejny raz okazało się, że prowadzona od kilku lat akcja jest potrzebna – dzisiaj zatrzymali 3 kierujących po alkoholu.

 2. Sprawdzamy przestrzeganie przepisów ruchu drogowego

  W związku z sygnałami od mieszkańców, zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzają sytuację w całym mieście i m.in. przestrzeganie przepisów ruchu drogowego takich jak zakazu wjazdu pojazdów nieuprawnionych.

 3. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą dzisiaj działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas działań zwrócą szczególną uwagę na sposób zachowanie kierujących samochodami w stosunku do pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. W mieście na głównych ulicach pojawi się więcej policyjnych patroli, które będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego.

 4. Działania „Prędkość” na zielonogórskich drogach

  Przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego zielonogórscy policjanci ruchu drogowego coraz częściej organizują działania aby przypomnieć kierującym o konieczności przestrzegania przepisów dotyczących prędkości i nie tylko. Niestety także podczas wczorajszych działań zatrzymali kierujących, którzy za swój pośpiech w terenie zabudowanym zapłacą wysokie mandaty, otrzymali też punkty karne, a do tego stracili na 3 miesiące prawa jazdy.

 5. Za kierownicą skup się na drodze - nie na telefonie

  Korzystanie z telefonu podczas jazdy samochodem negatywnie wpływa na naszą czujność, refleks i koncentrację na drodze. A stąd już krótka droga do wypadku. Dlatego przez cały piątek (29 czerwca) trwać będą działania lubuskich policjantów pn. „Telefon”, podczas których mundurowi zwracać będą uwagę kierującym na te zjawisko. Bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych i naszej postawy za kierownicą.