KMP Zielona Góra

Aktualności

Mapa zagrożeń
Dzielnicowi
Moja_komenda
BIP_KMP
Ku przestrodze
niebieskatarcza
No_to_racism
niebieska_linia
Policjant_ktory_mi_pomogl
egranica
Skontroluj_autokar
Dopalacze
Dopalacze_kradna_zycie
stop_sekstutystyce
Tlumacz_jezyka_migowego
Kieruj_sie_rozsadkiem

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Policjanci kontrolują autokary

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego kontrolują codziennie od kilku do nawet kilkunastu autokarów wyjeżdżających na wycieczki z dziećmi i młodzieżą. Dzisiaj /24.05/ jeden z pojazdów nie został dopuszczony przez nich do ruchu. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie, prosimy wszystkich chętnych do przeprowadzenia kontroli autobusów przez policjantów o zgłaszanie tego co najmniej dzień wcześniej.

 2. Powiatowy Turniej BRD w Czerwieńsku

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego pełnia rolę jurorów w eliminacjach gminnych i powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej organizowany jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 3. W trosce o bezpieczny weekend

  Policjanci ruchu drogowego w ramach działań „Majowy weekend” będą dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób, które postanowią wyjechać w tym czasie na wypoczynek. Już teraz przypominamy o ostrożności, dostosowaniu prędkości do warunków i natężenia ruchu na drodze oraz nie wsiadaniu za kierownicę po alkoholu. Wyruszając w drogę zadbajmy o swoje bezpieczeństwo!

 4. Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  Zielonogórscy policjanci wczoraj (25.04) uczestniczyli jako jurorzy w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Sulechowie. W Turnieju uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści z terenu gminy.

 5. ŚWIĄTECZNE WYJAZDY! Jedź ostrożnie!

  Przed nami Święta Wielkanocne. Wiele osób wyjedzie w podróż aby spędzić ten czas w gronie rodzinnym. Dla zapewnienia bezpieczeństwa w podróży, na drogach w całym kraju pojawi się więcej patroli ruchu drogowego. Policjanci szczególną uwagę zwrócą na stan trzeźwości kierujących.

 6. Kolejne trzy osoby straciły prawa jazdy za prędkość

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego w ciągu zaledwie godziny zatrzymali prawa jazdy dwóm osobom, które przekroczyły prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Kilka dni wcześniej kamera policyjnego radiowozu nagrała też kobietę, która w miejscu gdzie dochodzi do zdarzeń drogowych, pędziła z prędkością ponad 101 km/h.

 7. Policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach

  Policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj /30.03/ działania pod nazwą: „Sygnalizator – nie ignoruj”, których celem jest sprawdzenie przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego i uświadomienie im konsekwencji wjeżdżania na skrzyżowanie niezgodnie z sygnalizacją.

 8. Prosimy o ostrożność na drogach!

  Zielonogórscy policjanci proszą kierujących o ostrożność i zachowanie szczególnej uwagi w rejonach przejść dla pieszych. W ostatnich dniach doszło do kilku potrąceń pieszych, a także do bardzo wielu kolizji - jednego dnia było ich 13. Dzisiaj, jedną z kolizji spowodował kierujący ciężarówką, który wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

 9. Kontrolowali przewóz materiałów niebezpiecznych

  Policjanci ruchu drogowego z zielonogórskiej komendy miejskiej prowadzili działania „ADR przewóz materiałów niebezpiecznych”, podczas których kontrolowali kierujących przewożących niebezpieczne substancje. Mundurowi sprawdzali zgodność przewożonych materiałów z dokumentacją i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących takimi pojazdami. Policjantom podczas działań towarzyszyli strażacy i funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

 10. Jechał za szybko - stracił prawo jazdy

  Policjanci ruchu drogowego zatrzymali jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego mężczyznę, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 59km/h. Wykroczenie zarejestrowała kamera policyjnego radiowozu.