Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem uczestników „Winobrania” - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem uczestników „Winobrania”

Data publikacji 11.09.2019

Zielonogórscy policjanci wspierani przez mundurowych z innych powiatów oraz słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników Winobrania i imprez towarzyszących. Codziennie do służby wyrusza ok. 100 policjantów.

Zielonogórskie Winobranie trwa w najlepsze. Codziennie nad bezpieczeństwem jego uczestników czuwa ok. 100 policjantów, których spotkać możemy także podczas imprez towarzyszących oraz w rejonach przejść dla pieszych czy w  Lunaparku. Wśród uczestników pracują także policjanci „po cywilnemu”, którzy sprawdzają czy winobraniowy tłok nie sprzyja działalności kieszonkowców czy dilerów narkotyków.

Podczas odwiedzin na jarmarku, imprezach czy koncertach nie zapominajmy jednak o swoim bezpieczeństwie i pilnujmy rzeczy osobistych takich jak torebki, portfele i telefony. W szczególności zadbajmy o to, aby nie zostawiać tych przedmiotów na straganach, w przymierzalniach czy ubraniach bądź torebkach pozostawianych na wieszakach w restauracjach i w ten sposób nie stwarzać okazji dla złodzieja. Bawmy się dobrze i korzystajmy z atrakcji święta wina, ale nie zapominajmy o ostrożności.

Przestrzegamy także przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu i przypominamy, że podczas Winobrania na terenie Zielonej Góry będzie więcej kontroli stanu trzeźwości. Zachęcamy także do korzystania z możliwości bezpłatnego i anonimowego sprawdzenia obecności alkoholu w organizmie w najbliższej jednostce Policji – komisariacie lub komendzie miejskiej - gdzie dostępne są specjalistyczne urządzenia, dzięki którym można samemu wykonać takie badanie.

 

 

Zabezpieczenie „Winobrania” 7 – 10.09.2019.  

zatrzymano na gorącym uczynku – 9 osób

zatrzymano osób poszukiwanych - 8

ujawniono wykroczeń – 303

sporządzono wniosków o ukaranie do sądu – 36

nałożono mandatów karnych - 83

przeprowadzono  interwencji – 349

wylegitymowano - 668 osoby

odwieziono do izby wytrzeźwień lub miejsca zamieszkania – 40 osób