Dzielnicowego spotkasz na rowerze - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Dzielnicowego spotkasz na rowerze

Data publikacji 02.07.2019

Dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Zielonej Górze całą swoją wczorajszą służbę spędził na rowerze. Przejechał ponad 60 kilometrów i odwiedził pięć miejscowości ze swojego rejonu. Dzielnicowy spotkał się z dziećmi z dwóch przedszkoli, sołtysami i mieszkańcami swojej dzielnicy.

 

Takiej służby dzielnicowego jeszcze nie było! Dzielnicowy z gminy Czerwieńsk mł. asp. Rafał PAWLAK postanowił wczoraj korzystając z ładnej pogody całą swoją służbę spędzić na rowerze. Przejechał ponad 60 kilometrów i odwiedził aż pięć miejscowości ze swojego rejonu.

Dzielnicowy złożył wizytę dzieciom z przedszkoli w Płotach i w Laskach rozmawiając o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacyjnych zabaw na dworze i nad wodą. Dzieci były bardzo zainteresowane „pojazdem”, którym przyjechał do nich policjant.

Mł. asp. Rafał PAWLAK  spotkał się także z sołtysami miejscowości Zagórze i Nietków oraz panią dyrektor Szkoły Podstawowej w Nietkowie. Podczas swojej służby skontrolował również zbiorniki wodne w Czerwieńsku i Laskach, gdzie okoliczni mieszkańcy przychodzą łowić ryby oraz pływać.

Zielonogórska policja ma już do swojej dyspozycji 7 specjalnie wyposażonych rowerów. Cztery z nich zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Zielona Góra i od wielu lat możemy je spotkać w naszym mieście. Trzy pozostałe zakupił Starosta Zielonogórskiego Powiatu i korzystają z nich dzielnicowi komisariatów w gminach położonych w rejonach działania jednostek.