Aktualności

Powiatowy Finał Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne Wakacje z Lupo”

Data publikacji 07.06.2019

Wczoraj (06.06) w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze odbył się już XX Powiatowy Finał Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne Wakacje z Lupo” dla uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych.

     

 

W dniu 6 czerwca 2019r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze odbył się finał powiatowy XX Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne Wakacje z Lupo”. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas piątych i szóstych szkół podstawowych z terenu zielonogórskiego powiatu. Do udziału zgłosiło się 16 osób (po jednym reprezentancie z danej szkoły) wraz z opiekunami. Turniej został zorganizowany przy współpracy z Biurem Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze.

         Rozgrywki między uczestnikami były bardzo zacięte. Dzieci podczas turnieju wykazały się wysokim poziomem wiedzy. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy ogólnej oraz udzielali odpowiedzi na pytania z poszczególnych bloków tematycznych (przemoc, ruch drogowy, bezpieczne zachowania, uzależnienia i zdrowy styl życia).

 

         Zwycięzcami turnieju zostali:

         1 miejsce:  Mateusz Kustosik –  z Zespołu Edukacyjnego w Bojadłach

         2 miejsce : Oliwia Glińska –  ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Zielonej Górze

         3 miejsce : Piotr Pisański  – z Zespołu Edukacyjnego nr 4 w Zielonej Górze

        

Na zakończenie Turnieju zwycięzcom wręczono dyplomy i atrakcyjne nagrody, a wszystkim uczestnikom upominki.

        

         Nauczycielom oraz ich podopiecznym dziękujemy za przybycie i aktywny udział w turnieju. Mamy nadzieję, że dzieci miło i pożytecznie spędziły czas utrwalając wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

 

na podst. oprac. podinsp. Wioletty Sokołowskiej - Domagała