Dzielnicowi w przedszkolu - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Dzielnicowi w przedszkolu

Data publikacji 07.03.2019

Zielonogórscy policjanci często odwiedzają przedszkola i szkoły w naszym powiecie. Dzisiaj dzielnicowi z Komisariatu I Policji odwiedzili przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 18 w Zielonej Górze. Wizyta policjantów w mundurach wzbudziła wielkie zainteresowanie maluchów.

 

Przez cały rok szkolny, a także w czasie wakacji i zimowych ferii policjanci zielonogórskiej komendy spotykają się z dziećmi i młodzieżą na różnych etapach edukacji. Do każdego z takich spotkań policjanci muszą się przygotować – każda kategoria wiekowa wymaga innego traktowania. Najbardziej wdzięczne i radosne są spotkania z maluchami w przedszkolach. Radość życia i naturalna ciekawość dzieci powoduje, że również policjanci mają po takich spotkaniach wspaniały nastrój. Wzruszające są także chwile gdy przedszkolaki dziękują policjantom i wręczają własnoręcznie wykonane rysunki, bukiety z bibuły czy inne rękodzieła.

 

Dzisiaj dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 18 w Zielonej Górze miały szczególnych gości – dzielnicowych z Komisariatu I Policji. Mł.asp. Łukasz Ziółkowski, sierż.szt. Mirosław Stryczyński oraz sierż. Artur Białowąs odwiedzili placówkę na zaproszenie Pani Dyrektor. Było więc mnóstwo pytań, zabawy i przymierzania policyjnych strojów. Każdy chętny mógł też usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.  

 

Jednak spotkania z policjantami to nie tylko zabawa - są bardzo ważne z innych powodów. Oprócz poznania zawodu policjanta przedszkolaki poznają też podstawowe zasady bezpiecznej zabawy w domu czy na świeżym powietrzu, zasady zachowania w kontaktach z obcymi osobami czy podczas spotkania z psem. Duża część każdego spotkania poświęcona jest bezpieczeństwu dzieci w ruchu drogowym i elementom odblaskowym.