Pamiętajmy o bezdomnych i potrzebujących - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Pamiętajmy o bezdomnych i potrzebujących

Data publikacji 05.02.2019

Niskie temperatury dają się we znaki osobom potrzebującym, a w szczególności bezdomnym, dlatego zielonogórscy policjanci wraz z pracownikami noclegowni sprawdzają miejsca pobytu takich osób i oferują im swoją pomoc. Codziennie odwiedzają miejsca, w których przebywają osoby bezdomne, aby sprawdzić jak są przygotowane do panujących trudnych warunków i niskich temperatur i przekazują informacje m.in. o miejscach gdzie mogą się ogrzać

Zielonogórscy policjanci już od kilku miesięcy sprawdzają sytuację w jakiej znajdują się osoby bezdomne i wspólnie z pracownikami noclegowi oferują im pomoc. Wspólne patrole monitorują miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Sprawdzają pustostany, ogródki działkowe i wszystkie te miejsca, o których wiedzą, że mogą tam przebywać bezdomni.

Policjanci wraz z pracownikiem noclegowi odwiedzają codziennie kilkunastu bezdomnych w miejscach ich pobytu informując o tym, gdzie są wydawane ciepłe posiłki, a także przypominają o możliwości skorzystania z noclegowni, gdzie osoby bezdomne mogą się przespać, wykąpać i otrzymać ciepłe ubranie.

Ponadto policjanci sprawdzają także informacje od mieszkańców i aby zapewnić schronienie odwożą bezdomnych do noclegowni czy do izby wytrzeźwień, chociaż czasami dzieje się to wbrew woli samych zainteresowanych, ale w tym przypadku ratowanie życia i zdrowia jest dla policjantów sprawą nadrzędną.

Prosimy wszystkich o czujność i zainteresowanie się osobami, które ze względu na stan nietrzeźwości, stan zdrowia czy też wiek nie mogą o siebie zadbać czy też nie mają schronienia. Nasze zainteresowanie powinny wzbudzić osoby śpiące na ławkach w parkach czy przystankach autobusowych, zwłaszcza gdy robi się zimno i zapada zmierzch. Pamiętajmy, że jeden taki telefon może uratować czyjeś życie.