Zatrzymali złodziei w czasie kradzieży - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Zatrzymali złodziei w czasie kradzieży

Data publikacji 26.10.2018

Policjanci z komisariatu w Sulechowie zatrzymali po pościgu osoby, które pod osłoną nocy okradały jeden z supermarketów. Policjanci odzyskali skradziony towar o wartości ok. 3 tys. zł. Śledczy sprawdzą czy zatrzymane osoby nie mają na swoim koncie innych podobnych czynów.

                Wczoraj w nocy policjanci służby patrolowej komisariatu w Sulechowie zauważyli samochód marki bmw odjeżdżający z parkingu przed jednym z supermarketów. Wzbudziło to zainteresowanie policjantów, ponieważ była godz. 1 w nocy, a sklep ten już dawno był zamknięty. Ponadto po odjeździe samochodu zauważyli pozostawienie na parkingu kartonowe pudełka. Postanowili więc sprawdzić co osoby z BMW robiły na parkingu.

Policjanci pojechali za samochodem i dali kierującemu sygnał do zatrzymania. Kierujący jednak nie tylko nie zatrzymał się, ale przyspieszył i próbował zgubić policjantów. Po kilkusetmetrowym pościgu został zatrzymany przez policjantów. Wraz z kierującym w samochodzie była także pasażerka. Okazało się, że to mieszkańcy Sulechowa w wieku on - 30 lat, ona - 23 lata. W samochodzie policjanci znaleźli pudło z artykułami spożywczymi, jak się później okazało, pochodzącym i z kradzieży ze sklepu. Oboje trafili na przesłuchanie do komisariatu w Sulechowie, natomiast policjanci wrócili na parking przy supermarkecie aby sprawdzić zawartość tajemniczych kartonów pozostawionych na parkingu.

                Po sprawdzeniu okazało się, że wewnątrz znajdują się artykuły spożywcze i chemiczne, najprawdopodobniej także wyniesione ze sklepu. Po sprawdzeniu wnętrza marketu policjanci zatrzymali kolejną osobę, 20-leynia kobietę, która nieświadoma zatrzymania swoich kompanów, przygotowywała do wyniesienia kolejny towar. Ponadto policjanci zatrzymali jeszcze dwie osoby: 23-letniego mężczyznę i 62-letnią kobietę.

                W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że 3 spośród 5 zatrzymanych osób były pracownikami sklepu. Policjanci będą wyjaśniać czy osoby te nie działały już wcześniej w podobny sposób, ponieważ już wcześniej w sklepie podczas inwentaryzacji zauważono braki towaru natomiast kierownictwo przypuszczało, że braki są wynikiem kradzieży sklepowych, dokonywanych przez klientów.

                Zatrzymane osoby trafiły do policyjnego aresztu. Wkrótce usłyszą najprawdopodobniej zarzuty kradzieży. kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Wartość towaru, który zatrzymani próbowali wynieść to co najmniej. 3 tys. zł. Policjanci z komisariatu w Sulechowie zwrócili się do prokuratora z prośbą o wystąpienie do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie dwóch osób.