„Dzień z Lubuską Policją na Uniwersytecie Zielonogórskim” - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

„Dzień z Lubuską Policją na Uniwersytecie Zielonogórskim”

Data publikacji 18.10.2018

We wtorek /16.10/ lubuscy policjanci po raz kolejny gościli na Uniwersytecie Zielonogórskim. Studenci oraz mieszkańcy miasta mieli okazję poznać wiele tajników policyjnej pracy i porozmawiać z policjantami z różnych służb.

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze wspólnie z Biurem Karier uczelni zorganizowała we wtorek (16.10) Dzień z Lubuską Policją na Uniwersytecie Zielonogórskim. Już od rana policjanci byli obecni w Campusie A ze swoim sprzętem, pokazami i policyjnymi pojazdami.

Studenci, mieszkańcy miasta i uczniowie szkół średnich, którzy tłumnie odwiedzili wczoraj Campus A przy ul. Prof. Zygmunta Szafrana mieli okazję zobaczyć różne rodzaje umundurowania – także nowe mundury prezentowane przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., sprzęt wykorzystywany w różnych rodzajach działań oraz policyjne pojazdy – między innymi najnowsze BMW z video rejestratorem z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.  

 Jak zwykle wielkim zainteresowaniem cieszyły się pokazy tresury psów policyjnych przygotowane przez zielonogórskich przewodników oraz pokaz zatrzymania niebezpiecznego przestępcy przygotowany przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Bardzo atrakcyjny był także wykład przeprowadzony przez I zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze mł. insp. Marcina Sapuna, a dotyczył sprawy zabójstwa sprzed 4 lat. Ogromnym zainteresowaniem studentów cieszył się także specjalnie przygotowany warsztat techniki kryminalistycznej, na zaaranżowanym w auli UZ „miejscu zabójstwa” policyjni technicy demonstrowali jak na co dzień wygląda ich praca przy zabezpieczaniu śladów na miejscu zdarzenia, aby zidentyfikować i odnaleźć sprawcę przestępstwa.

 Podczas „Dnia z Lubuską Policją” zorganizowane zostały także dwa warsztaty o autoprezentacji w procesie rekrutacji przygotowane przez policyjnego psychologa z KWP w Gorzowie Wlkp. Natomiast w holu głównym budynku chętni mogli oznakować rower, dowiedzieć się o zasadach rekrutacji do Policji oraz zadać pytania policjantom z różnych rodzajów służb. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko ze sprzętem policyjnym – nie brakowało chętnych do jego przymierzenia, a ponadto wiele osób miało pytania do policjantów ruchu drogowego i policyjnego psychologa.

Ponadto na pobliskiej sali gimnastycznej osoby chętne mogły spróbować sił i sprawdzić swoje umiejętności na torze przeszkód przygotowanym przez policyjnych instruktorów. Tor przeszkód był identyczny jak ten, który kandydat do Policji musi pokonać w procesie rekrutacji. Po sprawdzeniu swoich możliwości, jeszcze tego samego dnia, dwaj kandydaci złożyli komplet dokumentów wraz z wnioskiem o przyjęcie ich do służby w Policji.

 

Ładowanie odtwarzacza...