Aktualności

Poszukiwany 3 listami gończymi diler narkotykowy zatrzymany przez policjantów po służbie

Data publikacji 04.09.2018

O tym, że policjantem jest się cały czas, nawet w czasie wolnym od pracy, zielonogórscy policjanci przekonali nas nie raz. W ostatnią sobotę przekonali nas także jak ważna i nieoceniona jest współpraca pomiędzy policjantami różnych wydziałów. Tym razem funkcjonariusz Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową podczas zakupów zauważył poszukiwanego mężczyznę i zatrzymał go wspólnie z kolegą z Wydziału Kryminalnego. Obaj policjanci byli w czasie wolnym od służby.

                W sobotnie popołudnie, jeden z policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zielonogórskiej komendy miejskiej wybrał się z rodziną na zakupy do centrum handlowego. W pewnym momencie zauważył mężczyznę, o którym wiedział, że był poszukiwany. Aby się upewnić czy mężczyzna dalej jest poszukiwany zadzwonił do kolegi z wydziału kryminalnego. Policjant, który na co dzień zajmuje się poszukiwaniem takich osób potwierdził te przypuszczenia.

Jednocześnie okazało się, że funkcjonariusz wydziału kryminalnego przebywa niedaleko i zadeklarował koledze swoją pomoc. W ciągu kilku minut przyjechał na miejsce i obaj policjanci zatrzymali poszukiwanego, a o zatrzymaniu powiadomili dyżurnego jednostki, który na miejsce skierował patrol. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi.

                Poszukiwany to 25-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Mężczyzna był poszukiwany aż trzema listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze do odbycia kary roku i 7 miesięcy pozbawienia wolności za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków oraz wykroczenia drogowe. Wiedząc, że jest poszukiwany ukrywał się przed policjantami i zmienił miejsce zamieszkania.