Działania TIR zielonogórskiej drogówki - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Działania TIR zielonogórskiej drogówki

Data publikacji 06.08.2018

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego na odcinku trasy S3 w naszym powiecie podczas wakacji prowadzą działania TIR, których celem jest ujawnianie kierujących samochodami ciężarowymi nie stosujących się do zakazów wyprzedzania określonych znakami drogowymi lub swoim zachowaniem na drodze tamujących ruch i go utrudniających.

 

Wakacje to okres wzmożonego ruchu na drogach, zielonogórscy policjanci ruchu drogowego – podobnie jak koledzy w innych częściach kraju na drogach ekspresowych i autostradach  - podczas wakacji prowadzą kontrolno – prewencyjne działania TIR na odcinku trasy S3 w naszym powiecie.

 

Głównymi celami prowadzonych działań jest bezpieczeństwo podróżujących oraz zachowanie płynności ruchu – co ma istotne znaczenie zwłaszcza w trudne upalne dni. Policjanci będą ujawniać i karać kierujących samochodami ciężarowymi, którzy nie stosują się do zakazów wyprzedzania określonych znakami drogowymi (art. 92§1 KW) lub swoim zachowaniem na drodze tamują ruch lub go utrudniają (art.90 KW).