Roxi z wizytą u przedszkolaków - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Roxi z wizytą u przedszkolaków

Data publikacji 11.07.2018

Zielonogórscy policjanci również w czasie wakacji odwiedzają przedszkola oraz spotykają się z dziećmi i młodzieżą na kolonach czy obozach. Dzisiaj przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Zielonej Górze odwiedziła ulubienica Roxi – policyjny pies wraz ze swoim przewodnikiem asp.szt. Tomaszem Krakowiakiem.

 

Przez cały rok szkolny, a także w czasie wakacji i zimowych ferii policjanci zielonogórskiej komendy spotykają się z dziećmi i młodzieżą na różnych etapach edukacji. Do każdego z takich spotkań policjanci muszą się przygotować – każda kategoria wiekowa wymaga innego traktowania. Najbardziej wdzięczne i radosne są spotkania z maluchami w przedszkolach. Radość życia i naturalna ciekawość dzieci powoduje, że również policjanci mają po takich spotkaniach wspaniały nastrój. Wzruszające są także chwile gdy przedszkolaki dziękują policjantom i wręczają własnoręcznie wykonane rysunki, bukiety z bibuły czy inne rękodzieła.

 

Maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Zielonej Górze miały dzisiaj szczególnego gościa – razem ze swoim doświadczonym przewodnikiem asp.szt. Tomaszem Krakowiakiem w odwiedziny przyszła Roxi – policyjny pies wyszkolony do wyszukiwania materiałów wybuchowych. Roxi jest owczarkiem belgijskim i ma bardzo wdzięczny charakter. Lubi się bawić i biegać, przyjaźnie traktuje dzieci i nie przeszkadza jej grupowe „głaskanie” licznych małych rączek. Przedszkolaki jak zwykle były zachwycone popisami Roxi, która cierpliwie pozwalała się głaskać, jadła im z ręki i radośnie machała ogonem.

 

Jednak spotkania z policjantami to nie tylko zabawa - są bardzo ważne z innych powodów. Oprócz poznania zawodu policjanta przedszkolaki poznają też podstawowe zasady bezpiecznej zabawy w domu czy na świeżym powietrzu, zasady zachowania w kontaktach z obcymi osobami czy podczas spotkania z psem. Duża część każdego spotkania poświęcona jest bezpieczeństwu dzieci w ruchu drogowym i elementom odblaskowym.