Sprawca zuchwałej kradzieży zatrzymany przez policjanta po służbie - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Sprawca zuchwałej kradzieży zatrzymany przez policjanta po służbie

Data publikacji 06.07.2018

Zielonogórski policjant będący po służbie jako jedyny zareagował na kradzież telewizora w sklepie ze sprzętem RTV, pobiegł za sprawcą i zatrzymał go. Kradzież była bardzo zuchwała, niestety ani skradziony telewizor, ani inny uszkodzony w trakcie kradzieży, nie nadają się do użytku.

                W minioną środę /4.07/ w jednym ze sklepów ze sprzętem radiowo telewizyjnym doszło do zuchwałej kradzieży telewizora. Do sklepu wszedł 32-letni mężczyzna i wykorzystując chwilę, gdy w pobliżu nikogo nie było chwycił stojący na ekspozycji telewizor, wyrwał kabel, którym był podłączony i wybiegł ze sklepu. Gdy sprawca zabierał telewizor, strącił jeszcze inny, większy stojący obok. Nikt ze świadków, ani osób w pasażu, które widziały mężczyznę uciekającego z telewizorem nie zareagował.

                W tym czasie w sklepie znajdował się policjant będący po służbie, asp. szt. Michał Masłowski, pracujący na co dzień jako technik kryminalistyki. Gdy usłyszał o kradzieży natychmiast ruszył za sprawcą. Świadkowie zdarzenia wskazali mu kierunek w którym uciekł sprawca, a policjant bez wahania ruszył w pościg. Gdy wybiegł na parking, zauważył uciekającego mężczyznę, dogonił go i krzyknął, żeby ten się zatrzymał. 32-latek zatrzymał się i jednocześnie upuścił telewizor na ziemię. Policjant wezwał radiowóz i sprawca kradzieży został zabrany na przesłuchanie do zielonogórskiej komendy miejskiej.

                Sprawca okazał się 32-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Mężczyzna jest znany Policji i był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna był poszukiwany do innej sprawy przez Prokuraturę Rejonową w Poznaniu.

                Wartość skradzionego telewizora to ponad 3200 zł, natomiast wartość zniszczonego podczas kradzieży drugiego telewizora to 4200 zł. Obydwa telewizory nie nadają się do użytku, ponieważ zostały trwale uszkodzone.

Zatrzymany 32-latek odpowie za kradzież i uszkodzenie mienia. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjant, który zatrzymał zuchwałego złodzieja to asp. szt. Michał Masłowski, który pracuje jako technik kryminalistyki. W Policji służy od 27 lat.