Spotkania podczas wakacji - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Spotkania podczas wakacji

Data publikacji 02.07.2018

Zielonogórscy policjanci spotykają się podczas wakacji z dziećmi oraz młodzieżą i przypominają o zasadach bezpiecznego zachowania. Jedno z takich spotkań w ramach programu pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” odbyło się w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

            Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze spotykają się przez cały rok szkolny z dziećmi i młodzieżą i poruszają wiele zagadnień z zakresu ich bezpieczeństwa. Nie inaczej jest też podczas ferii zimowych i wakacji, kiedy to policjanci biorą udział w spotkaniach na półkoloniach czy obozach. Najczęściej poruszanymi tematami wakacyjnych spotkań są przede wszystkim bezpieczne poruszanie się po drogach i bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku.

            Policjant Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii zorganizował spotkanie z dziećmi z jednej ze szkół podstawowych w Zielonej Górze, gdzie podczas prelekcji omówił zasady bezpiecznych zachowań w trakcie pobytu w domu i na boisku, kontaktu z bezpańskim psem oraz prawidłowych zachowań podczas przejścia przez jezdnię czy też zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Ponadto przypomniał numery alarmowe.

            Podczas spotkania dzieci miały możliwość zapoznania się z pracą technika kryminalistyki oraz umundurowaniem policyjnym i elementami wyposażenia służbowego funkcjonariusza. Dodatkowo dzieci miały możliwość zobaczenia stanowiska dowodzenia w Zespole Dyżurnych KMP w Zielonej Górze, obejrzały radiowóz policyjny, a na zakończenie spotkania otrzymały upominki edukacyjne i słodycze.