Zatrzymany kolejny dealer narkotyków - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Zatrzymany kolejny dealer narkotyków

Data publikacji 24.05.2018

Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali 22-latka, który miał w miejscu zamieszkania ponad 65 gramów amfetaminy przygotowanych do sprzedaży. Wczoraj na wniosek Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

 

Dzięki pracy operacyjnej policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Zielona Góra zatrzymywani są kolejni dealerzy próbujący sprzedawać środki odurzające w naszym powiecie. We wtorek policjanci zatrzymali kolejną osobę, która w ten sposób chce „zarabiać”. To 22-letni mieszkaniec Zielonej Góry - dobrze im znany - był już notowany za posiadanie narkotyków.

Zatrzymany tym razem miał ponad 65 gramów amfetaminy ukryte w garażu posesji na której mieszkał. Policjanci znaleźli także kilkadziesiąt woreczków strunowych. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze postawił mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. 22-latek nie wyciągnął żadnej nauki ze swoich wcześniejszych kłopotów z prawem – był karany za posiadanie i udzielanie znacznej ilości narkotyków.

Prokurator wnioskował do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze o areszt tymczasowy dla 22-latka. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował mężczyznę na 3 miesiące.    

Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii  za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 3.