BEZPIECZNY MAJOWY WEEKEND - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

BEZPIECZNY MAJOWY WEEKEND

Data publikacji 27.04.2018

Przed nami wyjazdy na majówkę. Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego w ramach działań „Majowy weekend” będą dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób, które postanowią wyjechać w tym czasie na wypoczynek. Już teraz przypominamy o ostrożności, dostosowaniu prędkości do warunków i natężenia ruchu na drodze oraz nie wsiadaniu za kierownicę po alkoholu. Wyruszając w drogę zadbajmy o swoje bezpieczeństwo!

Przed nami długi weekend majowy i zapowiedź poprawiającej się pogody, na pewno skusi wiele osób do wyjazdów nad morze, jezioro czy w góry, dlatego zbliżający się weekend będzie czasem zwiększonej pracy dla wszystkich zielonogórskich policjantów, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno w mieście jak i na drogach całego powiatu. Większej liczby policyjnych patroli kierujący mogą się spodziewać szczególnie na drogach krajowych nr 32 w kierunku na Krosno Odrzańskie i Sulechów, nr 27 w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego. Najwięcej uwagi poświęcą drodze S-3 prowadzącej z północy na południe kraju, gdzie w tym czasie spodziewane jest największe natężenie ruchu. Na wszystkich tych drogach pojawią się także samochody z wideo rejestratorami oraz policjanci z laserowymi miernikami prędkości będą , a policjanci będą studzić zapał tzw. „piratów drogowych”.

W ramach działań „Majowy weekend”, dla zapewnienia bezpieczeństwa w podróży policjanci będą nie tylko mierzyć prędkość pojazdów, ale także jak zwykle sprawdzać stan trzeźwości kierujących, dlatego już teraz przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Jednocześnie przypominamy, że w komendach i komisariatach policji w całym lubuskim województwie można poddać się bezpłatnemu i anonimowemu badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Zachęcamy wszystkich, którzy spożywali alkohol i nie są pewni czy mogą wsiąść za kierownicę do skorzystania z urządzeń alco-blow, dostępnych w najbliższej jednostce Policji.

Przypominamy także, że w związku z budową drogi S3, na odcinkach gdzie prowadzone są prace będą czasowo występować utrudnienia związane z budową m.in. na odcinku biegnącym przez Zieloną Górę czy zwężeniu trasy na moście w Cigacicach. W tych miejscach wprowadzone zostały ograniczenia lub zmieniona organizacja ruchu, szczególnie tam, gdzie dobudowywana jest druga jezdnia. Możemy się spodziewać utrudnień w ruchu ze względu na zwężenia jezdni, ograniczenie prędkości, a także chwilowe wstrzymywanie ruchu dla pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających z miejsc budowy. Pamiętając o utrudnieniach radzimy wybierać drogi alternatywne. Kierujących, którzy będą podróżować krajową „trójką” prosimy o cierpliwość, dostosowanie prędkości do natężenia ruchu i przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Prosimy wszystkich kierujących aby przed wyjazdem zaplanowali sobie dokładnie podróż i  sprawdzili (na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad), w których miejscach napotkamy utrudnienia. Pamiętajmy też, aby zaplanować odpoczynek, szczególnie gdy podróżujemy z dziećmi. Przygotujmy nasz samochód do drogi i nie zapominajmy o wodzie i przekąskach jeśli niestety będziemy musieli czekać w korku. Udając się na majowy wypoczynek zadbajmy także sami, o to żeby nasza podróż była przyjemna i bezpieczna. Dostosujmy prędkość do warunków pogodowych, ale także do natężenia ruchu na drogach i pamiętajmy żeby szanować innych uczestników ruchu drogowego.