Amerykański policjant w Zielonej Górze - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Amerykański policjant w Zielonej Górze

Data publikacji 16.04.2018

Zielonogórskich policjantów odwiedził kolega z policji amerykańskiej będący na emeryturze. Edward Stoneham pełnił służbę w Houston w Stanie Teksas, a obecnie przebywa w bazie wojskowej w Żaganiu, gdzie stacjonują wojska amerykańskie.

                11 kwietnia w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze gościł emerytowany amerykański policjant pracujący kiedyś w Houston w Stanie Teksas. Edward Stoneham przebywa w Polsce w Żaganiu i zajmuje się obecnie ochroną wojsk amerykańskich stacjonujących w tamtejszej jednostce. Amerykański policjant korzystając z okazji przyjechał do Zielonej Góry aby poznać pracę zielonogórskich policjantów. Jego wizyta zbiegła się w czasie z imprezą organizowaną na Uniwersytecie Zielonogórskim: „Dzień z Lubuską Policją”.

                W Zielonej Górze rozmawiał z policjantami służby kryminalnej i prewencyjnej. Rozmowy odbywały się zarówno po angielsku jak i po polsku, ponieważ kilku zielonogórskich policjantów  biegle włada angielskim. Podczas wspólnych rozmów policjanci mogli porównać różnice w funkcjonowaniu Policji amerykańskiej i polskiej. Nie zabrakło też pytań o umundurowanie, wyposażenie czy… zarobki.

                Emerytowany amerykański policjant spotkał się także z p.o. Komendantem Miejskim Policji mł. insp. Jarosławem Tchorowskim, z którym rozmawiał o pracy w Policji, współpracy i kwestii zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom miasta i powiatu.

                Ponadto Edward Stoneham miał możliwość poznania pracy policji wszystkich pionów, a także dzięki temu, że jego wizyta zbiegła się w czasie z imprezą organizowaną na Uniwersytecie Zielonogórskim: „Dzień z Lubuską Policją”, zobaczył policyjne pokazy i sprzęt jakim dysponują lubuscy policjanci. Pokaz obezwładniania napastnika przez policyjnego psa czy zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny zrobiły na nim duże wrażenie.