Skuteczne działania zielonogórskiej „drogówki” - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Skuteczne działania zielonogórskiej „drogówki”

Data publikacji 26.03.2018

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali podczas prowadzonych dzisiaj /26.03/ działań „Trzeźwy kierowca” kierującego pod wpływem amfetaminy, a w czasie minionego weekendu dwóch kierujących po alkoholu. Ponadto w czasie weekendu dwaj kierujący stracili prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym.

                Dzisiaj rano podczas działań „Trzeźwy Kierowca” policjanci ruchu drogowego zatrzymali do  kontroli drogowej kierującego peugeotem 31-letniego mężczyznę. O ile jego stan trzeźwości nie budził zastrzeżeń policjantów, to jednak jego zachowanie już tak. Mundurowi postanowili sprawdzić czy mężczyzna nie znajduje się pod działaniem środków odurzających. Po badaniu okazało się, że kierował będąc po amfetaminie. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Według przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym, wobec mężczyzny może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata i kara grzywny w wysokości co najmniej 5 tys. zł.

                Także dzisiaj podczas działań, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem 74- latka. Mężczyzna w trakcie kontroli przyznał, że nie ma uprawnień do kierowania. Podczas sprawdzenia okazało się, że 74-latek nie ma prawa jazdy od 6 lat. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę.

                Godzina 9.15 okazała się pechowa dla dwóch kierujących zatrzymanych w niedzielę /25.03/ w różnych miejscach Zielonej Góry. Obaj przekroczyli dozwolona prędkość w terenie zabudowanym o 51 km/h, za co policjanci zatrzymali im prawa jazdy. Kierujący BMW 44-latek został zatrzymany na ul. Zjednoczenia, natomiast kierujący Audi 41-latek na Szosie Kisielińskiej. Obaj zostali też ukarani mandatami po 500 zł każdy.