Trudne warunki drogowe. Prosimy o ostrożność… - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Trudne warunki drogowe. Prosimy o ostrożność…

Data publikacji 07.03.2018

Bardzo prosimy wszystkich kierujących o ostrożną i rozważną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do trudnych warunków panujących aktualnie na drogach. Nocne opady śniegu znacznie utrudniły dzisiaj jazdę po drogach powiatu zielonogórskiego, a ich efektem były dwa poranne zdarzenia drogowe.

Policjanci po raz kolejny zwracają się z prośbą do kierujących o ostrożną jazdę oraz dostosowanie prędkości i stylu jazdy do panujących na drogach warunków. Osoby, które nie czują się pewnie jeżdżąc w trudnych warunkach, gdy drogi są oblodzone i śliskie po opadach śniegu, powinny zrezygnować z wyjazdu swoim samochodem. 

Nocne opady śniegu spowodowały pogorszenie warunków na drogach, na których zrobiło się biało i ślisko. Niestety na efekty pogarszającej się sytuacji drogowej nie trzeba było długo czekać. We wczesnych godzinach porannych na drogach powiatu zielonogórskiego doszło do 2 kolizji, które znacznie utrudniły ruch w mieście.

 

Pamiętajmy! Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w okresie zimowym jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W trudnych warunkach, przy śliskiej nawierzchni radzimy zdjąć nogę z gazu i jechać wolniej oraz zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu.