„spoKREWnieni służbą” - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

„spoKREWnieni służbą”

Data publikacji 26.02.2018

Mobilny punkt poboru krwi stanie 9 marca 2018r. w godz. 9.00 – 13.00 przed Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze. W ten sposób zielonogórscy policjanci kolejny raz przyłączą się do zbiórki krwi w hołdzie Żołnierzom Wyklętym i oddadzą honorowo krew, aby podzielić się tym co najcenniejsze – krwią, która ratuje życie. W ten wyjątkowy sposób policjanci postanowili uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. Zapraszamy mieszkańców Zielonej Góry i wszystkich chętnych do przyłączenia się do akcji.

3 lutego 2011 roku Sejm RP ustanowił dzień 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ogólnopolska akcja „spoKREWnieni służbą”, nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji ma właśnie na celu upamiętnienie i oddanie hołdu bohaterom antykomunistycznego podziemia. „spoKREWnieni służbą” - ogólnopolska akcja zbiórki krwi, została zorganizowana w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, ale także aby zwrócić uwagę na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz zachęcić kolejne osoby do oddawania krwi na rzecz osób potrzebujących.

Zielonogórscy policjanci poprzez udział i organizację zbiórek krwi chcą zaakcentować to, że są gotowi ratować życie nie tylko poprzez codzienną służbę, ale także oddając honorowo krew, do czego wszystkich zachęcają.

Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji i podzielenia się bezinteresownie tym co mamy najcenniejszego.

9 marca, w godz. 9.00 – 13.00 przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze stanie tzw. krwiobus czyli specjalny Mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, w którym w odpowiednich warunkach wszyscy chętni będą mogli oddać krew. Podczas ostatniej akcji zebrano ok. 6 litrów krwi.