Prosimy o ostrożność na drogach! - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Prosimy o ostrożność na drogach!

Data publikacji 11.01.2018

Prosimy wszystkich kierujących o ostrożność i dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków i natężenia ruchu na drogach. Zachowajmy szczególną ostrożność zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych. Od kilku dni warunki na drogach są zmienne i przez to trudne, miejscami może być ślisko, a wieczorem i nad ranem miejscami mogą występować mgły utrudniające widoczność.

                Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego od kilku dni mają dużo pracy związanej przede wszystkim ze zdarzeniami drogowymi. Na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków, nieostrożności kierujących bądź wymuszenia pierwszeństwa przejazdu, na zielonogórskich drogach dochodzi codziennie do kilku kolizji.

                Bardzo groźnie wyglądało zdarzenie do którego doszło wczoraj po godz. 15 na trasie z Ochli. Kierująca oplem corsą młoda dziewczyna na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwny pas jezdni, następnie na pobocze gdzie uderzyła w przydrożne drzewa. Pasażerka samochodu została zabrana do szpitala. Po konsultacji lekarskiej okazało się, że nie odniosła żadnych poważniejszych obrażeń i zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. Kierująca została ukarana mandatem w wysokości 500 zł. i otrzymała także 6 punków karnych.

                Dzisiaj rano natomiast, około godz. 7, na skrzyżowaniu ulic Westerplatte i Ułańskiej doszło do kolizji pomiędzy Volkswagenem, a Suzuki. Jak ustalili policjanci, kierująca Volkswagenem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej Suzuki i wyjeżdżając z drogi podporządkowanej spowodowała kolizję. W tym miejscu przez pewnie czas przejazd był utrudniony, ponieważ wyłączony został jeden pas ruchu. Sprawczyni została ukarana mandatem 400 zł., otrzymała 6 punktów karnych.

Bardzo prosimy wszystkich kierujących o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących zmiennych warunków atmosferycznych. Zwróćmy uwagę, nie tylko na temperaturę czy opady deszczu, ale również na miejscowe zamglenia, które mogą utrudniać widoczność. Szczególną ostrożność zachowajmy w rejonach przejść dla pieszych, a jeśli z jakiegoś względu mamy utrudnioną widoczność, zdejmijmy nogę z gazu. Pamiętajmy również o tym, aby dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze, szczególnie w godzinach porannego czy popołudniowego szczytu i nie starajmy się za wszelką cenę wyprzedzać kolejnych aut, bo w ten sposób możemy zaoszczędzić zaledwie kilka sekund, a poprzez gwałtowne manewry stwarzamy niebezpieczeństwo nie tylko dla  siebie, ale i innych. Pieszych natomiast prosimy o noszenie elementów odblaskowych, a przed wejściem na przejście dla pieszych upewnienie się, że mogą bezpiecznie przejść na druga stronę.