iBlow dla patrolówki - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

iBlow dla patrolówki

Data publikacji 12.10.2017

Prezes Fundacji „Bezpieczne Miasto” pan Piotr Puchała wręczył Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze podinsp. Jarosławowi Tchorowskiemu kolejny alkomat iBlow ufundowanych ze środków Urzędu Miasta Zielona Góra – przeznaczony dla policjantów ogniw patrolowych.

 

 

       Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymali pięć nowoczesnych, profesjonalnych urządzeń iBlow, służących do badania stanu trzeźwości. Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom, w których zastosowany został niezwykle szybki sensor elektrochemiczny, policjanci mogą w zaledwie 4 sekundy sprawdzić stan trzeźwości kierującego. Istotną cechą tego urządzenia jest także funkcja pracy, dzięki której można wykonać test na obecność alkoholu w pojemnikach z płynami oraz przebadać osoby niewspółpracujące przy badaniu.

Urządzenia takie policjanci wykorzystują podczas prowadzonych już od wielu lat na terenie miasta i powiatu działaniach „Trzeźwy Kierowca”, ale również w codziennej służbie patrolowej. Efekty tych działań, charakteryzujących się wyrywkowymi kontrolami stanu trzeźwości na losowo wybranych ulicach widać już od dawna – dni, w których policjanci zatrzymują osoby kierujące po alkoholu należą do rzadkości.

Dzięki środkom przekazanym przez Urząd Miasta Zielona Góra, zielonogórska komenda otrzymała już szóste z kolei nowoczesne urządzenie. Jest przeznaczone dla policjantów ogniw patrolowo-interwencyjnych  - to oni podczas codziennych patroli również kontrolują kierujących pojazdami. Prezes Fundacji Bezpieczne Miasto pan Piotr Puchała wręczył iBlow Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze podinsp. Jarosławowi Tchorowskiemu w obecności Naczelnika Wydziału Sztab Policji i Prewencji kom. Krzysztofa Gajdy.

Przypominamy również, że podobne urządzenia o nazwie Alcoblow od wielu miesięcy są dostępne dla mieszkańców i wszystkich chętnych w komendzie i komisariatach w Zielonej Górze i Sulechowie. Każda osoba może samodzielnie i anonimowo sprawdzić swój stan trzeźwości. Z możliwości takiej korzysta dziennie od kilku do kilkunastu osób, natomiast w weekend nawet około 100. Dzięki temu każda odpowiedzialna osoba, która spożywała wcześniej alkohol sprawdzi, czy może już bezpiecznie kierować pojazdem.