Zajęcia edukacyjne w Komendzie Miejskiej Policji - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Zajęcia edukacyjne w Komendzie Miejskiej Policji

Data publikacji 09.10.2017

„Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” to hasło kampanii profilaktycznej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach której policjanci prowadzą zajęcia edukacyjne z dziećmi i młodzieżą dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym i na co dzień.

            Jedno z takich spotkań, przeprowadzone przez policjantkę z Wydziału Ruchu Drogowego, odbyło się kilka dni temu w specjalnej salce edukacyjnej mieszczącej się na terenie Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. W zajęciach wzięły udział dzieci z klasy pierwszej Zespołu Edukacyjnego nr 2 w Zielonej Górze. Podczas zajęć policjantka poprzez różne ćwiczenia i zabawy przygotowała je do bezpiecznego przejścia przez ulicę i korzystania z jezdni w różnych sytuacjach.  Ćwiczenia przeprowadzone zostały za pomocą specjalnego zestawu przenośnego  - świateł drogowych i przejścia dla pieszych.

Ponadto podczas spotkania, policjantka przypomniała o tym jak ważne dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym są elementy odblaskowe i dlaczego warto je nosić  na co dzień, a w szczególności w okresie jesiennym, gdy wcześniej zapada zmierzch. W trakcie prowadzonych zabaw policjantka zwracała uwagę na bezpieczne poruszanie się po drogach, prawidłowe przechodzenie przez przejścia dla pieszych czy noszenie elementów odblaskowych. Przypomniała jak należy zachować się przed wejściem na jezdnię, w jaki sposób  należy się rozglądać oraz  kiedy i jak przechodzić przez przejście. Ponadto pokazała przedszkolakom elementy umundurowania policjantów: czapkę, kamizelkę, gwizdek i tzw. „lizak”, a kilkoro dzieci mogło także założyć strój, żeby przez chwile poczuć się jak prawdziwy policjant.

W zajęciach wzięło udział 35 dzieci, które na zakończenie spotkania otrzymały upominki edukacyjne i odblaskowe opaski, żeby być lepiej widocznym na drodze. Już niedługo kolejne spotkania z policjantami dla dzieci z innych szkół. Serdecznie zapraszamy.