UWAŻAJMY NA DRODZE - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

UWAŻAJMY NA DRODZE

Data publikacji 07.08.2017

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego codziennie są obecni na drogach powiatu – zwłaszcza teraz w wakacyjne weekendy. W ciągu ostatnich trzech dni oprócz działań prewencyjnych prowadzili czynności przy 32 kolizjach i 2 poważnych wypadkach.

Upalna pogoda, powroty z wakacji, długie i wyczerpujące podróże – to wszystko niestety obniża koncentrację kierowców i utrudnia im właściwą reakcję na to co się dzieje na drodze. W miniony weekend zielonogórscy policjanci ruchu drogowego - oprócz zabezpieczania powrotów z wakacji i Woodstocku, Kabaretobrania, maratonu rowerowego i meczu żużlowego - pracowali na miejscu 32 kolizji drogowych i 2 poważnych wypadków. Zatrzymali 25 dowodów rejestracyjnych i 2 prawa jazdy.

 

Wczoraj (06.08) na drodze krajowej K-32 o godzinie 4.30 rano kierujący Seatem Leon prawdopodobnie zasnął i zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się czołowo z samochodem Opel Astra, którym podróżowali dwaj obywatele Ukrainy. Wszyscy trzej mężczyźni mają poważne urazy kończyn dolnych.

 

 Wczoraj (06.08) późnym wieczorem ok 21.50 na drodze wojewódzkiej W – 279 na obszarze niezabudowanym między Drzonkowem i Zatoniem kierujący Peugeotem 407 potrącił śmiertelnie mężczyznę, który nagle wbiegł na jezdnię. Kierujący Peugeotem był trzeźwy.

 

Kierujący samochodami niestety nie zawsze pamiętają o spojrzeniu w lusterko przed rozpoczęciem manewru skrętu w lewo lub wyprzedzania – taka była przyczyna kolizji w Nowogrodzie Bobrzańskim wczoraj (06.08) około godziny 12.50. Kierujący samochodem Skoda nie zauważył motocyklisty, który rozpoczął już manewr wyprzedzania i gwałtownie skręcił w lewo. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 450 zł.  

 

Do kolizji dwóch rowerów doszło w sobotę (05.08) około 18.10 na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Wojska Polskiego. Kierująca rowerem sprawczyni miała 0,25 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i została ukarana mandatem 500 zł.

 

Wczoraj (06.08) na K-32 doszło do zderzenia Volkswagena T4 z VW Golfem. Kierujący VW, który miał prawo jazdy zaledwie od roku nie opanował samochodu i uderzył w jadącego na przeciwległym pasie Golfa.

 

Na zatłoczonej wakacyjnymi powrotami S-3 także doszło wczoraj do kolizji trzech samochodów – kierujący samochodem Renault nie zdążył zahamować i uderzył w Rover i Volvo, które wraz z innymi samochodami zatrzymały się z powodu chwilowego spowolnienia ruchu. Sprawca kolizji nie został ukarany mandatem – policjanci sporządzili wniosek o jego ukaranie do sądu.