W trosce o bezpieczeństwo i porządek - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

W trosce o bezpieczeństwo i porządek

Data publikacji 06.07.2017

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego w związku z licznymi prośbami mieszkańców i radnych podjęli działania, aby sprawdzić zachowanie kierujących parkujących w okolicy ryneczku przy ul. Owocowej i Fabrycznej. Najbardziej uciążliwym problemem dla mieszkańców okazało się nieprzestrzeganie przez klientów targowiska przepisów ograniczających parkowanie do wyznaczonych miejsc.

Z relacji mieszkańców, którzy zgłosili ten problem Policji wynikało, że wielu kierujących przyjeżdżających na zakupy, parkuje swoje samochody zastawiając chodniki, wjazdy, utrudniając im przejazd i funkcjonowanie w dni targowe. Jednocześnie mieszkańcy zapewniali, że rozumieją specyfikę miejsca, ale chcieliby, aby osoby przyjeżdżające na zakupy respektowały prawa mieszkańców okolicy i dostosowały się do obowiązujących znaków.

Niestety informacje od mieszkańców potwierdziły się i policjanci podczas działań zmuszeni byli zdyscyplinować kierujących lekceważących obowiązujące znaki drogowe. Dzisiaj /6.07/ w ciągu dwóch godzin działań nałożyli na kierujących  dziewięć mandatów za nieprawidłowe parkowanie lub utrudnianie przejazdu. Ponadto podczas kontroli ujawnili także inne wykroczenia, m.in. brak badań technicznych jednego z kontrolowanych pojazdów co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Te działania będą kontynuowane, dlatego już teraz prosimy wszystkie osoby wybierające się na targowisko przy ul. Owocowej o przestrzeganie przepisów i stosowanie się do nich. Policjanci podczas działań zwrócą szczególna uwagę na respektowanie przepisów dotyczących zatrzymywania i postoju, ale także wykroczenia popełniane względem osób pieszych oraz parkowanie w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań, a także zastawianie chodników.

Jednocześnie podczas działań policjanci zwrócą szczególną uwagę na prawidłowość oznakowania obowiązującego w tym rejonie.