„Bezpieczny na drodze” z zielonogórską Policją - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

„Bezpieczny na drodze” z zielonogórską Policją

Data publikacji 12.06.2017

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego uczestniczyli w pracach komisji międzyszkolnego konkursu „Bezpieczny na drodze” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 18. Przy tej okazji policjanci promowali też akcję „Kaski, paski i odblaski” oraz przypomnieli o kampanii MSWiA pn.: „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

                Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zostali zaproszeni do udziału w pracach komisji oceniającej uczestników konkursu „Bezpieczny na drodze”. Policjanci mieli za zadanie poprowadzić i ocenić konkurencję „Miasteczko Ruchu Drogowego”. Mundurowi zwracali przede wszystkim uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, stosowanie się do znaków, ustępowanie pierwszeństwa czy inne zachowania powodujące np. zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego lub też błędy popełniane na pokonywanych przeszkodach.

                Przy okazji wizyty w szkole, w ramach  akcji „Kaski, paski i odblaski”, policjanci zachęcali do noszenia elementów odblaskowych i zakładania kasków przez dzieci co z pewnością przyczynia się do zwiększenia ich bezpieczeństwa na drodze. Ponadto w myśl kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”, przypominali o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa na co dzień, nie tylko na drodze, ale i w szkole czy w domu.

Ładowanie odtwarzacza...