Skuteczni w walce z narkobiznesem - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Skuteczni w walce z narkobiznesem

Data publikacji 26.05.2017

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali dilera, w którego mieszkaniu znaleźli ok. pół kilograma narkotyków i ponad 100 tabletek ecstasy. Mężczyzna został zatrzymany tuż po transakcji sprzedaży narkotyków wraz z innymi osobami, które właśnie nabyły od niego „towar”.

                                                        

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową w wyniku zebranych informacji operacyjnych ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Zielonej Góry może się odbywać sprzedaż narkotyków na dużą skalę. Policjanci podjęli działania aby zatrzymać osoby związane z tym procederem. Ustalili, że głównym dilerem jest 37-letni mężczyzna, który w miejscu zamieszkania może posiadać znaczne ilości narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany oraz tabletek ekstazy.

Realizację rozpoczęli kilka dni temu wieczorem. W pewnym momencie policjanci zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi, który wyszedł przed klatkę bloku w centrum miasta. Po chwili 37-latek ten spotkał się z innym mężczyzną, chwilę rozmawiali, coś sobie przekazali i przybysz odszedł – w chwilę później został zatrzymany przez policjantów, którzy cały czas obserwowali potencjalnego dilera, aby zatrzymać go w dogodnym momencie. Gdy okazało się, że zatrzymany 20-letni mężczyzna ma przy sobie narkotyki – woreczki z marihuaną - policjanci podjęli decyzję o natychmiastowym zatrzymaniu także obserwowanego mężczyzny.

W pewnym momencie do 37-latkla podszedł kolejny mężczyzna, który się z nim przywitał. Policjanci zmierzający już w kierunku obydwu mężczyzn zauważyli, że 37-latek w trakcie powitania przekazał nieznajomemu jakieś zawiniątko. Kilka sekund później obaj byli  już zatrzymani przez policjantów. Przy nieznajomym, którym okazał się 21-letni zielonogórzanin, policjanci znaleźli woreczek z marihuaną.

Obaj mężczyźni, którzy otrzymali od 37-latka narkotyki trafili do Policyjnej Izby Zatrzymań, natomiast policjanci wraz z 37-latkiem udali się do jego mieszkania na przeszukanie. To co w nim znaleźli potwierdziło tylko przypuszczenia funkcjonariuszy, ponieważ znaleźli tam: poporcjowaną marihuanę - ponad 155 gramów, amfetaminę prawie 330 gramów, tabletki ekstazy w ilości 129 szt., a także niewielkie ilości haszyszu. Ponadto policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 1230 złotych, wagę elektroniczną, pakiety woreczków foliowych z zapięciem strunowym oraz nasiona. 37-latek  został osadzony w PDOZ KMP Zielona Góra.  

W wyniku dalszych działań policjanci zatrzymali także do sprawy kolejną osobę – 29-letniego mężczyznę, przy którym także znaleźli narkotyki – amfetaminę - ukryte w bieliźnie. Ten mężczyzna także został zatrzymany, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie także innego zarzutu, oprócz posiadania narkotyków.

Po przeprowadzonych czynnościach 20 i 21-latek usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, które to przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat trzech, natomiast  37-latek usłyszał zarzuty przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających i udzielania tych środków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za te przestępstwa wg. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności. Z kolei 29-latkowi przedstawiono zarzuty posiadania środków odurzających jak również wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Te przestępstwa są zagrożone karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

            W tej sprawie Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wszczął śledztwo i powierzył do prowadzenia policjantom z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową. Ponadto Prokurator w stosunku do 37-latka i 29-latka złożył wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego - tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze przychylił się do wniosków aresztował obydwu mężczyzn na 3 miesiące.

            Sprawa cały czas jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze i jest rozwojowa.

 

 

Ładowanie odtwarzacza...