Kolejne trzy osoby straciły prawa jazdy za prędkość - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Kolejne trzy osoby straciły prawa jazdy za prędkość

Data publikacji 04.04.2017

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego w ciągu zaledwie godziny zatrzymali prawa jazdy dwóm osobom, które przekroczyły prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Kilka dni wcześniej kamera policyjnego radiowozu nagrała też kobietę, która w miejscu gdzie dochodzi do zdarzeń drogowych, pędziła z prędkością ponad 101 km/h.

                Wczoraj /3.04./ ok. godz. 12.00 zielonogórscy policjanci ruchu drogowego sprawdzali prędkość osób poruszających się Trasą Północną. Wybór miejsca był nieprzypadkowy, ponieważ mieszkańcy zaznaczyli tę ulicę na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako miejsce, w którym często dochodzi do przekraczania dopuszczalnej prędkości.

                Zaledwie po kilkunastu minutach od rozpoczęcia pomiarów, policjanci zatrzymali pierwszego kierującego zatrzymali kierującego Toyotą 45-letniego mieszkańca powiatu nowosolskiego. Mężczyzna jechał z prędkością 121 km/h w miejscu gdzie dozwolona prędkość wynosi 70km/h.

                Kilkadziesiąt minut później, w tym samym miejscu policyjny patrol zatrzymał, kolejnego kierującego, który przekroczył prędkość jadąc 125 km/h na „siedemdziesiątce”. Obaj kierujący otrzymali mandaty w wysokości po 400 zł, a także po 10 punktów karnych, a policjanci zgodnie z przepisami zatrzymali im prawa jazdy na 3 miesiące. 

Jak pokazują powyższe przykłady, niektórzy kierujący albo zapomnieli o zaostrzonych przepisach za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h lub też myśleli, że znowu się uda. Przestrzegamy przed takim zachowaniem i przypominamy, że za popełnienie takiego wykroczenia policjant ma obowiązek zatrzymać kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkową dolegliwością jest także mandat i punkty karne, które trafią na konto kierującego.

Kilka dni wcześniej kamera policyjnego radiowozu zarejestrowała podobne wykroczenie na ul. Głogowskiej. Tym razem kierująca osobowym volkswagenem pędziła z prędkością 101 km/ h w miejscu gdzie obowiązuje prędkość do 50 km/h. Zachowanie to jest tym bardziej godne napiętnowania, że na tym odcinku drogi, gdzie kierująca złamała przepisy, dochodzi często do różnych zdarzeń drogowych. To właśnie w tym miejscu doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Kierująca passatem kobieta także straciła prawo jazdy i została ukarana mandatem oraz zgodnie z taryfikatorem, otrzymała  10 punktów karnych.

 

 

               

Ładowanie odtwarzacza...