„Semafor” – działania zielonogórskiej drogówki - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

„Semafor” – działania zielonogórskiej drogówki

Data publikacji 22.03.2017

Policjanci ruchu drogowego komendy miejskiej w Zielonej Górze w trosce o bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych zorganizowali działania pod nazwą „Semafor”. W trakcie działań sprawdzają zachowanie kierujących i pieszych oraz przestrzeganie przepisów kodeksu drogowego w tych właśnie wyjątkowych miejscach.

                Działania rozpoczęły się w godzinach porannych. Policjanci ruchu drogowego sprawdzali zachowanie kierujących przejeżdżających przez przejazdy kolejowe znajdujące się na terenie powiatu zielonogórskiego, ale także zwracali uwagę czy piesi nie przebiegają w ostatniej chwili przed nadjeżdżającym pociągiem.

                Niestety okazało się, że zarówno niektórzy kierujący jak i piesi lekceważą zasady bezpieczeństwa i przebiegają lub przejeżdżają korzystając z podniesionych jeszcze zapór, pomimo wyświetlonego czerwonego światła zakazującego wstępu na torowisko. Kiku kierujących i pieszych otrzymało za takie zachowanie mandant i punkty karne, ale o wiele ważniejsze jest to, że poprzez takie zachowanie narażali się na niebezpieczeństwo.

                Policjanci ruchu drogowego zaplanowali już kolejne takie działania, gdyż jak wynika z dzisiejszych obserwacji i nałożonych mandatów, niektórym uczestnikom ruchu drogowego trzeba stale przypominać, że przepisy nie są po to żeby je łamać.

                Za przejazd przez torowisko na czerwonym świetle kierujący otrzyma mandat karny w wysokości 300 zł i 4 punkty karne, natomiast mandat dla pieszego za przechodzenie na czerwonym świetle przez przejazd wynosi 100 zł.