Dzielnicowy ustalił i zatrzymał sprawcę gróźb karalnych - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Dzielnicowy ustalił i zatrzymał sprawcę gróźb karalnych

Data publikacji 17.02.2017

Dzielnicowy z komisariatu I Policji w Zielonej Górze ustalił tożsamość, a następnie zatrzymał mężczyznę, który groził ekspedientce jednego z osiedlowych sklepów. Podejrzany usłyszał już zarzuty.

Na początku lutego br., do Komisariatu Policji I w Zielonej Górze zgłosiła się kobieta, ekspedientka jednego ze sklepów na zielonogórskim osiedlu Pomorskim, która złożyła zawiadomienie o kierowaniu w stosunku do niej gróźb karalnych. Z relacji kobiety wynikało, że do sklepu, w którym pracuje, wszedł mężczyzna, który po chwili zaczął jej grozić. Kobieta przestraszyła się, bo mężczyzna był agresywny, znajdował się pod wpływem alkoholu, a także zwracał się do niej po imieniu co dodatkowo ją przestraszyło, ponieważ mężczyzna nie był jej znany.

Zgłoszenie to trafiło do dzielnicowego, który rozpoczął działania aby ustalić tożsamość sprawcy. Dzięki doskonałemu rozpoznaniu swojego rejonu służbowego, dzielnicowy w ciągu kilku dni ustalił kim jest  sprawca i zatrzymał go. Okazało się, że to 42-letni mieszkaniec tego osiedla. mężczyzna jest znany Policji i był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa, a także karany za groźby.

42-letniego mężczyznę doprowadzono do Komisariatu I Policji, gdzie następnie został  przesłuchany. Policjanci w toku prowadzonych czynności przesłuchali także bezpośredniego świadka zdarzenia. 42-letni zatrzymany usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę pozbawienia wolności do 2 lat.