Podziękowanie Komendanta Miejskiego za obywatelską postawę - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Podziękowanie Komendanta Miejskiego za obywatelską postawę

Data publikacji 27.01.2017

24 stycznia w Urzędzie Miejskim w Kargowej Komendant Miejski nadkom. Piotr Fabijański wspólnie z Burmistrzem Kargowej panem Jerzym Fabiś uroczyście podziękowali mieszkance gminy za bohaterską postawę, która przyczyniała się do odzyskania skradzionego mienia.

Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze wspólnie z Komendantem Komisariatu Policji w Sulechowie panem nadkom. Tomaszem Komorowskim z radością wręczyli list gratulacyjny kobiecie, która wykazała się nie lada odwagą jadąc za samochodem sprawców kradzieży torby z laptopem. Miało to miejsce 14 stycznia we wczesnych godzinach rannych kiedy to kobieta zauważyła dwóch mężczyzn, wybiegających z jednego z kantorów w Kargowej ze skradzionym łupem, a następnie uciekali swoim pojazdem w kierunku jednej z ulic miasta. Kobieta nie zastanawiając się długo ruszyła za mężczyznami, którzy spłoszeni widokiem jadącej za nimi kobiety, wyrzucili torbę z laptopem przez okno. Dzięki natychmiastowej relacji mieszkanki gminy, skradziony laptop wrócił do właściciela.

Składając podziękowania kobiecie, Komendant Miejski zaznaczył jednocześnie, że zaangażowanie i natychmiastowa reakcja, pomimo wysokiego ryzyka, zasługują na ogromne uznanie i może być wzorowym przykładem bezinteresownej pomocy dla drugiej osoby.