Sprawcy kradzieży z włamaniem usłyszeli zarzuty… - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Sprawcy kradzieży z włamaniem usłyszeli zarzuty…

Data publikacji 24.01.2017

Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji pościgowej za samochodem osobowym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie zatrzymali kierującego i pasażera tego auta, które jak się okazało pochodziło z kradzieży. Nie były to jedyne osoby, który usłyszały zarzuty za popełniane przestępstwa.

18 stycznia sulechowscy policjanci  podczas pełnionej służby zauważyli kierującego Volkswagenem, który według posiadanych informacji posiada zakaz prowadzenia pojazdów. W związku z tym mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Jednakże kierujący na widok radiowozu przyspieszył i usiłował zgubić policjantów, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa innym użytkownikom drogi.

Po kilku minutach pościgu, kierujący pojazdem i jego pasażer byli już w rękach policjantów. Jak się okazało informacje dotyczące sądowego zakazu do prowadzenia pojazdów się potwierdziły.  W wyniku dokładnego sprawdzenia pojazdu okazało się, że został on skradziony na początku stycznia tego roku. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa mężczyźni Ci, mieszkańcy gminy Sulechów w wieku od 22 do 26 lat zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej izbie zatrzymań. Jak się okazało podczas wykonywanych czynności, policjanci znaleźli w skontrolowanym pojeździe przedmioty pochodzące z włamania do jednej z działek na terenie gminy Babimost.

Sulechowscy policjanci ustalili tożsamość kolejnych dwóch osób, które wspólnie z zatrzymanymi mężczyznami dokonali kradzieży jeszcze innego pojazdu i włamań do koparki oraz altanki na terenie ogródków działkowych. Jeden z nich 30-letni mieszkaniec gminy Sulechów został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Natomiast z drugi z mężczyzn z uwagi na to, że jest osobą nieletnią po przesłuchaniu został zwolniony.

W wyniku przeprowadzonych działań przez policjantów operacyjnych sulechowskiego komisariatu, trzech mężczyzn, którzy wspólnie i w porozumieniu popełniło zarzucane im czyny usłyszało dwa zarzuty  kradzieży z włamaniem do dwóch pojazdów oraz zarzuty kradzieży z włamaniem do działki i koparki, z której ukradli akumulator. Dodatkowo jeden z nich usłyszał zarzut niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

Na wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie wobec mężczyzn został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, natomiast w stosunku do osoby nieletniej za popełnione czyny karalne zostaną zastosowane środki wychowawcze. Mężczyznom za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do lat 10 pozbawienia wolności.

W toku wykonywanych przez policjantów czynności, dwa skradzione pojazdy zostały odzyskane i przekazane właścicielom. Jeden z pojazdów został zabezpieczony w wyniku kontroli pojazdu po pościgu, natomiast drugi policjanci ujawnili podczas przeszukania jednej z posesji sprawców.  Policjanci zabezpieczyli również pozostałe przedmioty pochodzące z przestępczego procederu mężczyzn, tj. elektronarzędzia, narzędzia ogrodnicze, które zostaną w toku dalszego postępowania zwrócone właścicielom.

 

Ładowanie odtwarzacza...