KMP Zielona Góra

Aktualności

BIP_KMP
niebieskatarcza
No_to_racism
niebieska_linia
Policjant_ktory_mi_pomogl
egranica
bezplatna
Skontroluj_autokar
Dopalacze
Tlumacz_jezyka_migowego
Kieruj_sie_rozsadkiem

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Nietrzeźwi kierujący usłyszą zarzuty…

  Aż dwóch nietrzeźwych kierujących wczorajszego dnia (28 kwietnia) wpadło w ręce zielonogórskich policjantów. Jeden z nich uderzył w drzewo i uciekł miejsca zdarzenia. Został po krótkim czasie zatrzymany.

 2. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych…

  28 kwietnia policjanci z zielonogórskiej drogówki kontrolowali w Drzonkowie autobusy tzn. ,,Gimbusy”, które każdego dnia przewożą uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Policjanci oprócz stanu trzeźwości sprawdzali stan techniczny pojazdów.

 3. Spotkanie policjantów z uczniami w Czerwieńsku…

  22 kwietnia zielonogórscy policjanci spotkali się w Czerwieńsku z uczniami szkół podstawowych i gimnazjum na Gminnych Eliminacjach Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy turnieju rozpoczęli spotkanie od testu z wiedzy ogólnej, dotyczącej ruchu drogowego, jak również wzięli brali udział w różnego rodzaju konkurencjach praktycznych.

 4. Prosimy o ostrożność na drogach

  Tylko wczoraj w ciągu kilku godzin doszło na drogach powiatu zielonogórskiego do trzech zdarzeń, w których ucierpieli tzw. „niechronieni” uczestnicy ruchu drogowego. Do zdarzeń doszło z winy kierujących samochodami osobowymi, którzy wymusili pierwszeństwo przejazdu.

 5. Kamera zarejestrowała wykroczenie…

  Policjanci ruchu drogowego pełniący służbę w radiowozie z videorejestratorem zatrzymali kierującego, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 66km/h. Nagranie z kamery będzie dowodem w sprawie. Kierujący stracił prawo jazdy.

 6. Przekroczył prędkość o 64km/h na obszarze zabudowanym…

  To już 11-ste prawo jazdy zatrzymane kierującym od początku roku przez policjantów z zielonogórskiej drogówki. Należy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi od maja nowymi przepisami w ruchu drogowym, policjanci obligatoryjnie zatrzymują uprawnienia do kierowania na 3 miesiące za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h.

 7. Dbają o bezpieczeństwo seniorów…..

  W ramach działań profilaktyczno – prewencyjnych „Seniorze! Bądź bezpieczny na drodze” policjanci ruchu drogowego spotkali się z zielonogórskimi seniorami, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie.

 8. Policyjne motocykle wyruszyły na drogi powiatu zielonogórskiego…

  Od kilku dni na drogach powiatu zielonogórskiego zaobserwować można policyjne motocykle, które wyruszyły na ulice Zielonej Góry i patrolują główne ciągi komunikacyjnie miasta, jak i drogi całego powiatu.

 9. Kierujący BMW stracili prawo jazdy…

  W pierwszy weekend kwietnia już dwoje mieszkańców województwa lubuskiego straciło uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy. Powodem była zbyt szybka jazda na terenie zabudowanym.

 10. Przekroczyli dozwoloną prędkość…

  Świąteczny weekend rozpoczął się pechowo dla dwóch kierujących, poruszających się po drogach powiatu zielonogórskiego, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość na obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali mężczyznom prawo jazdy na okres 3 miesięcy.