KMP Zielona Góra

Aktualności

Mapa zagrożeń
Dzielnicowi
Wstap_do_policji
Moja_komenda
BIP_KMP
Ku przestrodze
niebieskatarcza
No_to_racism
niebieska_linia
Policjant_ktory_mi_pomogl
egranica
Skontroluj_autokar
Dopalacze
Dopalacze_kradna_zycie
stop_sekstutystyce
Tlumacz_jezyka_migowego
Kieruj_sie_rozsadkiem

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Nie siadaj za kierownicę po alkoholu

  Zielonogórscy policjanci od wielu już lat prowadzą skuteczne działania w walce z kierującymi, którzy siadają za kierownicę po alkoholu lub narkotykach. Najbardziej znane to „Trzeźwy Kierowca”, które spotykają się z coraz większą aprobatą społeczną i dają także wymierne efekty – coraz mniej kierujących decyduje się na jazdę po alkoholu. Niestety policjanci podczas patrolowania miasta czy powiatu ciągle zatrzymują osoby kierujące po alkoholu lub narkotykach. Od początku roku było ich aż 251.

 2. Działania „Smog”

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego włączyli się w ogólnopolską akcję „Smog” i będą dziś kontrolować emisję spalin do atmosfery, a także stan techniczny pojazdów poruszających się po drogach powiatu zielonogórskiego. Szczególną uwagę zwrócą na sprawność układu wydechowego, a w działaniach będą wykorzystywać specjalistyczny sprzęt tzw. dymomierz i analizator spalin.

 3. Działania „Prędkość” z nowym fotoradarem

  Przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego zielonogórscy policjanci ruchu drogowego coraz częściej organizują działania aby przypomnieć kierującym o konieczności przestrzegania przepisów dotyczących prędkości i nie tylko.

 4. iBlow w walce z nietrzeźwymi kierującymi

  Prezes Fundacji „Bezpieczne Miasto” pan Piotr Puchała wręczył Komendantowi Miejskiemu Policji w Zielonej Górze podinsp. Piotrowi Fabijańskiemu pięć profesjonalnych alkomatów iBlow ufundowanych ze środków przekazanych przez Urząd Miasta Zielona Góra. Urządzenia trafią do policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego.

 5. Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

  Dzisiaj /21.09/, już po raz kolejny we wszystkich krajach europejskich prowadzona jest akcja pod nazwą EDWARD (European Day Without A Road Death), czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Do działań również aktywnie włączyli się zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Działania potrwają cała dobę.