KMP Zielona Góra

Aktualności

BIP_KMP
niebieskatarcza
No_to_racism
niebieska_linia
Policjant_ktory_mi_pomogl
egranica
Dopalacze
Skontroluj_autokar
bezplatna
Bezpieczny_autobus
Tlumacz_jezyka_migowego

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Kolejni nietrzeźwi kierujący stracili prawo jazdy…

  Zielonogórscy policjanci podczas codziennych patroli sprawdzają trzeźwość kierujących i niestety liczne przypadki pokazują jak wiele osób wsiada za kierownicę po alkoholu. 3 lutego w ciągu dnia zielonogórscy policjanci zatrzymali aż trzech nietrzeźwych kierujących. Dodatkowo kolejny kierujący stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

 2. Nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego…

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali trzech kierujących, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Policjanci jednemu z nich zatrzymali prawo jazdy, a dwaj pozostali kierujący za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

 3. W całym kraju działania ,,Pasy bezpieczeństwa”…

  W czwartek przez cały dzień na terenie całego kraju policjanci będą prowadzić działania pt. ,,Pasy bezpieczeństwa”. W te ogólnokrajowe działania włączają się również zielonogórscy policjanci ruchu drogowego. Mundurowi będą sprawdzać czy kierujący oraz pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa podczas jazdy.

 4. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego…

  Od rana policjanci ruchu drogowego na zielonogórskich ulicach czuwają nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, szczególnie przed zbliżającymi się feriami. Będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie kierujących samochodami w stosunku do pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Policjanci będą też rozdawać specjalnie przygotowane ulotki dla pieszych, jak również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

 5. Trudne warunki nie są przeszkodą…

  Policjanci ruchu drogowego w środę wieczorem i czwartkowy poranek sprawdzali stan trzeźwości kierujących w ramach działań ,,Trzeźwy kierowca”. Pomimo ciężkich warunków na drodze policjanci sprawdzili kilkudziesięciu kierujących, którzy wyruszyli w drogę po dniu świątecznym.

 6. Trudne warunki na drogach. Prosimy o ostrożność…

  Policjanci po raz kolejny zwracają się z prośbą do wszystkich kierujących o rozważną i ostrożną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do panujących trudnych warunków atmosferycznych. Ostatnie opady śniegu znacznie utrudniają poruszanie się po drogach.

 7. Nie posiadał uprawnień i był nietrzeźwy…

  W sobotę 19 grudnia zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który będąc w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień do kierowania, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w znak drogowy. Następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

 8. UWAGA! Zmiany organizacji ruchu na ul. Wrocławskiej

  Pamiętajmy, że w okresie Święta Zmarłych w okolicy cmentarzy może zmienić się oznakowanie, a ruchem kierować będą policjanci i w pierwszej kolejności należy się stosować do ich poleceń! Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących i osób odwiedzających groby najbliższych.

 9. DZIAŁANIA „ZNICZ”...

  W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, zielonogórscy policjanci po raz kolejny organizują działania „Znicz” i będą dbać o nasze bezpieczeństwo w tych dniach.Codziennie nad bezpieczeństwem mieszkańców i osób odwiedzających groby najbliższych będzie czuwało kilkudziesięciu policjantów ruchu drogowego, służb patrolowych i kryminalnych.

 10. Sprawca uszkodzenia zatrzymany…..

  Policjanci służby kryminalnej z komisariatu II w Zielonej Górze ustalili tożsamość sprawcy, który w sierpniu br. zniszczył w Nowogrodzie Bobrzańskim samochód Fiat Ducato. Straty powstałe po uszkodzeniu właściciel oszacował na ponad 3 tys. zł.