Kolejny salon z nielegalnymi grami zlikwidowany - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Kolejny salon z nielegalnymi grami zlikwidowany

Data publikacji 08.09.2020

Sulechowscy policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej kolejny raz zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych działający na terenie Sulechowa i zabezpieczyli cztery automaty. Kary jakie grożą właścicielom wg Ustawy o grach hazardowych to oprócz pozbawienia wolności także grzywna w wysokości nawet 400 tys. zł.

Dzielnicowi z komisariatu w Sulechowie uzyskali informacje, że na terenie miasta może działać kolejny nielegalny salon gier hazardowych. Gdy policjanci upewnili się, że rzeczywiście w jednym z kontenerów w centrum miasta działa salon gier hazardowych i odbywają się nielegalne gry na automatach, w ubiegłym tygodniu podjęli działania wspólnie z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Podczas akcji policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli cztery automaty, które jak się okazało nie posiadały stosownych badań na zgodność z wymogami dla urządzeń hazardowych, a lokal nie miał stosownej koncesji. Automaty zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. Wkrótce zostanie wszczęte postępowanie karno-skarbowe w stosunku do urządzającego nielegalne gry oraz właściciela lokalu. 

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z art. 107 Kodeksu karnego skarbowego w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy złotych grzywny wynikające z art. 89 Ustawy o grach hazardowych.

Prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej, gdyż lokal, w którym odbywają się gry hazardowe nie może być bliżej, niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego, bądź innych ośrodków gry.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Lubuski Urząd Celno- Skarbowy w Gorzowie Wlkp.