Poszukiwany miał w domu prawie 2 kg marihuany - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Poszukiwany miał w domu prawie 2 kg marihuany

Data publikacji 02.09.2020

Policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie zatrzymali w ubiegły piątek (28.08) poszukiwanego, który w swoim mieszkaniu i w piwnicy miał niemal 2 kg suszu konopi indyjskich. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary więzienia za kradzieże, teraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Policjanci z Sulechowa wielokrotnie udowodnili, że doskonale znają swój teren działania i mają dobre rozpoznanie w środowisku przestępczym. W ubiegłym tygodniu do Komisariatu Policji w Sulechowie wpłynął nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego mieszkańca Babimostu, który ma do odbycia karę dwóch lat więzienia za kradzieże i kradzieże z włamaniem.   

 

W tym samym czasie dzielnicowi z Babimostu otrzymali informację, że coś podejrzanego dzieje się w piwnicy jednego z bloków w Babimoście. Jak się okazało, to był blok w którym mieszka poszukiwany. Kryminalni z Sulechowa sprawdzili co się dzieje w piwnicy. Znaleźli tam suszące się łodygi konopi indyjskich. Piwnica jak się okazało należała do mieszkania poszukiwanego.

 

Kryminalni wiedząc, że mężczyzna będzie próbował uciec po stojącym przy bloku rusztowaniu profesjonalnie zatrzymali go w mieszkaniu nie dając szans na ucieczkę. Przeszukanie mieszkania przyniosło rezultat w postaci gotowego już suszu konopi. W sumie w piwnicy i w mieszkaniu poszukiwanego policjanci zabezpieczyli 1890 g marihuany, wartość rynkowa tych narkotyków to około 75.000 zł.    

 

Zatrzymany 27-letni mieszkaniec Babimostu jest znany policjantom, był w przeszłości karany za przestępstwa narkotykowe i przeciwko mieniu. Tym razem mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii  grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

 

W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie wszczęła śledztwo. 27-latek po zakończeniu czynności procesowych został odwieziony przez policjantów do aresztu śledczego.