Aktualności

Czujny świadek powiadomił, a policjanci błyskawicznie zatrzymali sprawców i odzyskali skradzione przedmioty

Data publikacji 10.07.2020

Dzięki szybkiej informacji od świadka zdarzenia – czujnego sąsiada, zielonogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do domku jednorodzinnego i ukradli z niego przedmioty o wartości ponad 18 tys. zł. Wszystkie skradzione przedmioty odzyskano.

                Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie od świadka, który poinformował  o włamaniu do którego miało dojść na ulicy Rymarskiej w Zielonej Górze. Z relacji świadka wynikało, że zauważył dwóch mężczyzn, którzy z domku jednorodzinnego wynosili różne przedmioty, m.in. rower, następnie załadowali je do ciemnego samochodu typu van i jeden z nich odjechał. Drugi z mężczyzn został na posesji obok okradzionego domku, gdzie jak się okazało, pracował na budowie.

                Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 42-letni, znany policjantom zielonogórzanin, wcześniej wielokrotnie notowany i karany za różne przestępstwa. . 42-latek próbował przekonać mundurowych, że nie ma nic wspólnego z kradzieżą, ale świadek oznajmił, że to właśnie jego widział, gdy wynosił sprzęt z posesji sąsiada. Do działań w tej sprawie przystąpili także policjanci kryminalni, którzy ustalili, gdzie mogą znajdować się skradzione przedmioty. Okazało się, że drugi ze sprawców ukrył je w jednej zpodzielonogórskich miejscowości, w budynku gospodarczym. Kryminalni odzyskali wszystkie skradzione przedmioty m.in. sprzęt stolarski, rower oraz hulajnogę i zwrócili je właścicielowi który nie krył wdzięczności za tak szybkie działanie.

                Kryminalni ustalili także, gdzie może przebywać drugi z mężczyzn, 40-latek,  biorący także  udział w kradzieży z włamaniem. Mężczyzna na widok policjantów nie krył zaskoczenia, ale od razu oznajmił, że wie o co chodzi. Został przewieziony do II komisariatu Policji i przesłuchany. 40-latek jest również znany Policji i był wcześniej notowany  m.in. za kradzieże.

                Obaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co wg kodeksu karnego grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty i zwrócili właścicielowi.

Ładowanie odtwarzacza...