KOLEJNI KANDYDACI PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO TESTU SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

KOLEJNI KANDYDACI PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO TESTU SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ

Data publikacji 02.07.2020

Wczoraj (1 lipca) w godzinach 11.00 – 13.00 kandydaci do służby w Policji po raz kolejny mogli pod okiem policyjnych instruktorów sprawdzić swoje przygotowanie do testu sprawności fizycznej. Kandydatki i kandydaci ćwiczyli na sali gimnastycznej LO nr 3 w Zielonej Górze.

 

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. już od kilkunastu miesięcy umożliwia doskonalenie umiejętności sprawnościowych wszystkim osobom, które wiążą swą przyszłość z Policją. Policyjni instruktorzy na specjalnie przygotowanych torach przeszkód demonstrują prawidłowe wykonanie zadań i tłumaczą jak pokonać poszczególne przeszkody w możliwie jak najkrótszym czasie. Warunkiem zaliczenia testu sprawności fizycznej jest pokonanie toru przeszkód w czasie nie dłuższym niż 1 min 41 s.    

Aby zostać policjantem, należy przejść pozytywnie całą procedurę rekrutacyjną, która składa się z testu wiedzy, sprawdzianu sprawności fizycznej, testu psychologicznego i rozmowy kwalifikacyjnej. Ponadto każdy z kandydatów musi wykonać badania lekarskie i przedstawić zaświadczenie o braku przeciwwskazań do służby w Policji.

Jednym z etapów, który niektórym kandydatom do służby w Policji sprawia trudności jest TSF czyli test sprawności fizycznej. Polega on na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. Test -  który dla osób z naszego województwa odbywa się w szkołach Policji w Pile lub Słupsku – jest zaliczony jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny, wynoszący 1 min 41 s. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

W lipcu, w każdą środę  tor przeszkód ustawiany jest w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego nr 3 przy ul. Strzeleckiej 9 w Zielonej Górze. Zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko kandydatów do Policji, ale również osoby które rozważają w przyszłości złożenie aplikacji do służby w Policji.

 

KOLEJNE SPOTKANIA DLA KANDYDATÓW I WSZYSTKICH, KTÓRZY CHCĄ SIĘ SPRAWDZIĆ ODBĘDĄ SIĘ  W GODZ. 11.00- 13.00 W DNIACH:

 8 lipca

15 lipca

22 lipca

29 lipca