Pierwszy weekend wakacji. 2 wypadki i 25 kolizji - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Pierwszy weekend wakacji. 2 wypadki i 25 kolizji

Data publikacji 29.06.2020

Pierwszy weekend wakacji za nami. Na drogach zielonogórskiego powiatu panował wzmożony ruch, a co za tym idzie również więcej zdarzeń drogowych zgłoszono policjantom. Niestety w ten weekend odnotowaliśmy 2 wypadki drogowe i 25 kolizji. Dwoje kierowców straciło prawa jazdy za prędkość.

 

Za nami upalny i czasem deszczowy pierwszy weekend wakacji. W tym czasie wiele osób podróżowało po Polsce pokonując czasami nawet kilkuset kilometrowe trasy jadąc na miejsce wypoczynku. Nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących osób korzystających z dróg przebiegających przez nasz powiat czuwali policjanci zielonogórskiej komendy. Już od piątku 26 czerwca codziennie kilkudziesięciu policjantów służb prewencyjnych i ruchu drogowego dbało o bezpieczeństwo w miastach i gminie oraz na drogach powiatu.

W czasie tego weekendu doszło na naszych drogach do dwóch wypadków. Bardzo groźny wypadek kierującego VW Golfem w niedzielę na drodze między Grabowcem a Letnicą. Samochód wypadł z drogi, koziołkował i uderzył w drzewo. Mężczyzna w stanie ciężkim został odwieziony do szpitala.  

Jako wypadek zostało też zakwalifikowane zdarzenie z 9-letnią rowerzystką w Sulechowie, do którego doszło w piątek. Dziewczynka jechała rowerem po chodniku i nagle zjechała na jezdnię, gdzie została potrącona przez kierującego Volkswagenem. Niestety w wyniku uderzenia dziewczynka ma złamaną rękę.

Poza wypadkami policjanci wzywani byli również do 25 kolizji. Najczęściej ich przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Dwoje kierujących straciło również w ten weekend prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Na ul.Jędrzychowskiej kobieta jadąca Suzuki miała na liczniku 104 km/h. Na ul. Wrocławskiej kierujący Fordem również jechał z prędkością 104 km/h. Jak się okazuje, nie tylko mężczyźni mają tzw. „ciężką nogę”. W miniony czwartek dwie panie także straciły prawa jazdy za nadmierną prędkość.

Policjanci zatrzymali również trzy osoby kierujące samochodami w stanie nietrzeźwości. Niechlubnym „rekordzistą” jest mężczyzna zatrzymany w niedzielę, który kierował Mercedesem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.   

W czasie tego weekendu zielonogórscy policjanci podjęli 315 interwencji. Do Izby Wytrzeźwień odwiezionych zostało 11 osób. Zatrzymanych zostało także 6 osób poszukiwanych.