POLICJANCI PO SŁUŻBIE ZATRZYMALI DWOJE POSZUKIWANYCH - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

POLICJANCI PO SŁUŻBIE ZATRZYMALI DWOJE POSZUKIWANYCH

Data publikacji 19.06.2020

O tym, że policjantem jest się cały czas, nawet w czasie wolnym od pracy, zielonogórscy policjanci przekonali nas nie raz. Wczoraj policjanci ze Sztabu Policji wracając po służbie do domu zatrzymali dwoje poszukiwanych przez prokuraturę.

 

Wczoraj po południu policjant Sztabu Policji zielonogórskiej komendy wracając pieszo ze służby zauważył na ul.Wrocławskiej kobietę, którą rozpoznał jako poszukiwaną przez Prokuraturę Rejonową w Nowej Soli. Jak się okazało w towarzyszącym jej mężczyźnie policjant również rozpoznał poszukiwanego do tej samej sprawy karnej.

Policjant zadzwonił do kolegi, który właśnie wychodził z KMP, bo skończył już swoją służbę oraz po kolegę, który miał służbę po południu. We trzech zatrzymali poszukiwanych i wezwali patrol zmotoryzowany, który zawiózł zatrzymanych do  policyjnego aresztu.

Zatrzymani to 33-latka i 37-latek – oboje mieszkańcy Zielonej Góry. Spędzili noc w zielonogórskim policyjnym areszcie, a rano zostali w konwoju przewiezieni do Prokuratury w Nowej Soli. Jak się okazało kobieta jest również poszukiwana przez Prokuraturę Rejonową w Zielonej Górze do innej sprawy.