Kandydacie - sprawdź swoją sprawność - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Kandydacie - sprawdź swoją sprawność

Data publikacji 30.06.2020

Lubuska Policja wznowiła ćwiczenia praktyczne dla kandydatów do służby - 1 lipca (środa) w godzinach 11.00 – 13.00 każdy chętny do służby w Policji może wspólnie z policyjnymi instruktorami sprawdzić na czym polega test sprawności fizycznej i poćwiczyć pokonywanie toru przeszkód. Zapraszamy do sali gimnastycznej LO nr III przy ul. Strzeleckiej 9 w Zielonej Górze.

 

            Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. jest inicjatorem doskonalenia umiejętności sprawnościowych dla wszystkich osób, które wiążą swą przyszłość z Policją. Policyjni instruktorzy na specjalnie przygotowanych torach przeszkód demonstrują prawidłowe wykonanie zadania. Pokonanie toru przeszkód jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego.

            Aby zostać policjantem, należy przejść pozytywnie procedurę rekrutacyjną. Jednym z etapów, który czeka kandydatów do służby w Policji jest TSF czyli test sprawności fizycznej. Polega on na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący - 1 min 41 s. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

            Lubuska Policja w trosce o jak najlepsze przygotowanie kandydatów zorganizowała spotkania z wyszkolonymi instruktorami Policji, którzy podczas zajęć będą demonstrować prawidłowość tego etapu kwalifikacyjnego i korygować ewentualne błędy kandydatów. Takie spotkanie daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i sprawności, a instruktorzy chętnie podpowiedzą jak technicznie pokonywać przeszkody, aby zrobić to sprawie, szybko i zmieścić się w założonym czasie. Spotkania takie organizowane dla kandydatów cieszyły się zawsze dużą popularnością. Zapraszamy wszystkich chętnych! 

Kandydaci do służby w Policji oraz osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji, chcący przygotować się do testu sprawności fizycznej i przystąpić do próby pokonania elementów toru przeszkód, będą mieli możliwość poćwiczyć:

1 lipca 2020r. w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego nr III w Zielonej Górze przy ul. Strzeleckiej 9 w godz. 11:00 - 13:00

 

Kolejne terminy:

8, 15, 22 i 29 lipca 2020r. w godz. 11.00-13.00