Aktualności

Sulechowscy policjanci skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej

Data publikacji 19.05.2020

Ponad 1400 tzw. „działek” handlowych o wartości ponad 40 tys. nie trafi na rynek dzięki pracy sulechowskich policjantów. Mundurowi w ubiegłą sobotę zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie metamfetaminę, a w domu także marihuanę, amfetaminę i sadzonki konopi.

                Sulechowscy kryminalni uzyskali informacje operacyjne o dwóch mężczyznach, którzy mogą posiadać narkotyki. Okazało się, że to 41-letni mieszkaniec gminy Sulechów i 30-latek zamieszkujący teren gminy Trzebiechów. W wyniku podjętych działań operacyjnych, w sobotnie popołudnie  policjanci zatrzymali do kontroli jadących samochodem mężczyzn. Podczas sprawdzania pojazdu przy użyciu specjalnie przeszkolonego psa, policjanci odnaleźli ukrytą w pojeździe mataamfetaminę. 

                Po przeszukaniach w mieszkaniach obydwu zatrzymanych policjanci znaleźli środki odurzające i sadzonki konopi rosnące w doniczkach. U 30-latka zabezpieczono 13 sadzonek, 15 gramów amfetaminy, 44 gramów metamfetaminy, 87 gramów marihuany, natomiast u 41-latka 1 sadzonkę konopi.

                Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii: 41-latak posiadania środków odurzających i uprawy konopi, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Natomiast 30-latek usłyszał zarzuty posiadania i przygotowania do wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności od 2 do nawet 12 lat. Decyzją Sądu Rejonowego w Świebodzinie, wydział zamiejscowy w Sulechowie został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Z narkotyków, które policjanci zabezpieczyli można było uzyskać nawet ponad 1400 tzw. „działek” handlowych o łącznej czarnorynkowej wartości  ponad 40 tys. zł. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.