Aktualności

Kierował autem mając dwa promile - zatrzymał go policjant po służbie

Data publikacji 19.05.2020

Sierż. szt. Paweł Kiżuk, policjant pracujący na co dzień w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji, będąc po służbie zauważył, a następnie zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Badanie wykazało, że kierujący miał 2 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

                W niedzielę tuż po godz. 13, sierż. szt. Paweł Kiżuk jadąc swoim prywatnym samochodem zauważył  wychodzącego ze sklepu, zataczającego się mężczyznę, który wsiadł do samochodu i odjechał. Policjant widząc tę sytuację natychmiast zawrócił i pojechał za kierującym Audi. Gdy kierujący samochodem po kilkudziesięciu metrach zatrzymał się przed posesją, funkcjonariusz podbiegł do niego, przedstawił się i powiedział, że jest policjantem, a następnie zabrał mu kluczyki. Mężczyzna zareagował bardzo agresywnie, próbował się wyrwać i uciec, dlatego policjant musiał go obezwładnić i natychmiast wezwał do pomocy funkcjonariuszy z komisariatu w Sulechowie.

                Kierującym okazał się 19-latek. Badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało, że powadził audi mając 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także obligatoryjnie zasądzona zostanie grzywna w wysokości co najmniej 5.000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata. O ostatecznym wymiarze kary dla kierującego zadecyduje Sąd Rejonowy w Zielonej Górze.