Zatrzymani za włamania - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Zatrzymani za włamania

Data publikacji 23.03.2020

Policjanci kryminalni z Komisariatu II Policji oraz Wydziału Kryminalnego KMP zatrzymali w ubiegły czwartek dwóch młodych mężczyzn, którzy włamali się do dwóch samochodów oraz lodówki z napojami przed lokalem gastronomicznym. Jeden z nich okazał się osobą poszukiwaną, drugi to nieletni w czasie ucieczki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

 

Dzięki profesjonalizmowi i doskonałej znajomości środowiska przestępczego policjanci operacyjni z Komisariatu II Policji oraz Wydziału Kryminalnego KMP w Zielonej Górze wytypowali dwóch młodych mężczyzn, którzy w ubiegłym tygodniu włamali się do dwóch samochodów kradnąc między innymi kamerę i zestaw wędek. Dodatkowo zniszczyli lodówkę przed jednym z lokali gastronomicznych i ukradli z wnętrza butelki z napojami. Wartość strat pokrzywdzeni wyliczyli na ponad 1000 zł.  

 

Już po dwóch dniach od pierwszego włamania, w piątek rano policjanci weszli do mieszkania 20-letniego zielonogórzanina, który jak się okazało był również poszukiwany do odbycia kary 2,5 roku więzienia za wcześniejsze przestępstwa przeciwko mieniu. W mieszkaniu ukrywał się również 17-latek – współsprawca włamań – uciekinier z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. W mieszkaniu 20-latka policjanci odnaleźli skradzioną kamerę, a w piwnicy skradzione wędki.

 

Obydwaj zatrzymani usłyszeli po 3 zarzuty kradzieży z włamaniem. Po przesłuchaniu 20-latek został odwieziony do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze, natomiast 17-latek w konwoju pojechał do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, z którego uciekł kilka dni wcześniej. Odzyskane przedmioty zostały zwrócone właścicielom.

 

 

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Za działanie w recydywie górna granica kary może być przez sąd podwyższona o połowę.