Zatrzymany sprawca wczorajszego rozboju w sklepie - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Zatrzymany sprawca wczorajszego rozboju w sklepie

Data publikacji 17.03.2020

Naczelnik Wydziału Kryminalnego zielonogórskiej KMP wspólnie z policjantami z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego wczoraj o godzinie 20.00 zatrzymali sprawcę rozboju w sklepie przy ul.Wojska Polskiego. To 30-letni obywatel Gruzji, któremu za to przestępstwo grozi do 12 lat więzienia.

 

 

Wczoraj (16.03) około godziny 16.00 do sklepu przy ul.Wojska Polskiego w Zielonej Górze wszedł mężczyzna w kapturze naciągniętym na głowę. Dostał się za ladę sklepu bez zgody ekspedientki i grożąc jej użyciem noża wymusił wydanie pieniędzy z kasy. Zabierając około 300 zł w gotówce sprawca uciekł w kierunku Osiedla Malarzy.

 

Dyżurny KMP w Zielonej Górze po otrzymaniu informacji o zdarzeniu przekazał rysopis mężczyzny wszystkim patrolom w służbie. W poszukiwania zaangażowali się również funkcjonariusze kryminalni i dochodzeniowcy. To właśnie patrol złożony z Naczelnika Wydziału Kryminalnego oraz dwójki policjantów z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego  o godzinie 20.00 znalazł sprawcę rozboju w miejscu zamieszkania. Mężczyzna miał przy sobie skradzione ze sklepu pieniądze.

 

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. 30-letni obywatel Gruzji podczas zatrzymania miał niemal promil alkoholu w organizmie. Dzisiaj usłyszy zarzut dokonania rozboju. Po czynnościach procesowych wykonanych przez policjantów, prokurator będzie wnioskował do sądu o areszt dla sprawcy.

 

Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.