Zatrzymany przez dzielnicowych 15 minut po kradzieży - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Zatrzymany przez dzielnicowych 15 minut po kradzieży

Data publikacji 16.03.2020

Sulechowscy dzielnicowi w ubiegły czwartek (12.03) zatrzymali sprawcę kradzieży po 15 minutach od ucieczki ze sklepu. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły czwartek (12.03) około godziny 13.00 do jednego z supermarketów w centrum Sulechowa wszedł mężczyzna. Otworzył puszkę piwa i zaczął ją pić już w sklepie, następnie podszedł do stoiska z alkoholem i zabrał butelkę whisky, którą schował za pazuchę. Później przeszedł przez linię kas bez płacenia, a kiedy został zatrzymany przez pracownika ochrony sklepu odepchnął go, uderzył i groził pobiciem. Następnie wybiegł ze sklepu.

 

Zawiadomiony o zdarzeniu Dyżurny Komisariatu Policji w Sulechowie przekazał komunikat wszystkim patrolom w służbie. Już po 15 minutach od wyjścia mężczyzny ze sklepu zatrzymali go sulechowscy dzielnicowi. Okazało się, że to bardzo dobrze znany policjantom 30-letni sulechowianin, który ma na swoim sumieniu wiele przestępstw w przeszłości. Teraz mężczyzna dopuścił się kolejnego, bardzo poważnego przestępstwa jakim jest kradzież rozbójnicza.

 

30-latek w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie, następnego dnia usłyszał zarzut popełnionego przestępstwa i przyznał się do winy. Za przestępstwo kradzieży rozbójniczej kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.