Zatrzymany z nożami odpowie za usiłowanie zabójstwa - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Zatrzymany z nożami odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 05.02.2020

Sulechowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, obywatela Ukrainy, podejrzanego o ugodzenie nożem swojego znajomego. Sąd Rejonowy w Sulechowie aresztował go pod zarzutem usiłowania zabójstwa.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę /1.02/ w jednym z sulechowskich hoteli. Wtedy to do dyżurnego komisariatu Policji w Sulechowie zadzwonił świadek, który poinformował o zdarzeniu. Z jego relacji wynikało, że dwaj obywatele Ukrainy przebywający w hotelu najprawdopodobniej spożywali alkohol, a następnie doszło między nimi do kłótni i szarpaniny. Zostali rozdzieleni przez świadków, a w pewnym momencie jeden z nich wszedł do swojego pokoju z którego po chwili wybiegł z nożem. Mężczyzna ten rzucił się na drugiego i zadał mu ciosy nożem. Jak się później okazało ugodził go dwukrotnie w okolice klatki piersiowej. Pokrzywdzonym mężczyzną był także obywatel Ukrainy. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Sulechowie.

Zaalarmowani sulechowscy policjanci natychmiast rozpoczęli działania i bardzo szybko zjawili się na miejscu. Gdy agresor zorientował się, że na miejsce została wezwana policja wyskoczył przez okno z I piętra i uciekł. Policjanci rozpoczęli poszukiwania i odnaleźli  mężczyznę ukrywającego się w zaroślach. Miał przy sobie dwa noże. Okazało się, że to 45-letni mężczyzna. Badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało u niego 1,5 promila. 45-latek został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu przesłuchany. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za który może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Decyzją Sądu Rejonowego w Świebodzinie - Zamiejscowy VI Wydział Karny w Sulechowie 45–latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Sprawa Prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie