Byliśmy na Targach Kariery - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Byliśmy na Targach Kariery

Data publikacji 23.10.2019

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze oraz SPPP KWP w Gorzowie Wlkp. zachęcali uczniów szkół średnich do wstąpienia do służby w Policji podczas wczorajszych Szkolnych Targów Kariery.

Stoisko promocyjne Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających Szkolne Targi Kariery. Największy entuzjazm wzbudzały „gadżety” technika kryminalistycznego oraz zabawa w ubieranie elementów zestawu przeciwuderzeniowego – kasku, kamizelki i ochraniaczy.

Młodzi ludzie na spotkaniu informacyjnym obejrzeli film promujący Lubuską Policję, usłyszeli o etapach rekrutacji oraz o tym jak może rozwinąć się ich kariera zawodowa po wstąpieniu do służby w Policji. Młodzi ludzie, oprócz pytań związanych ze służbą w Policji, zwracali się też do policjantów z prośbą o porady w różnych sprawach związanych z przepisami prawa.  

W Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze od początku roku komplet dokumentów wraz z podaniem o przyjęcie do służby w Policji złożyło 47 kandydatów.