Policjanci z wizytą w przedszkolu - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Policjanci z wizytą w przedszkolu

Data publikacji 30.09.2019

Wiek przedszkolny jest najbardziej właściwym do kształtowania prawidłowych postaw dzieci w kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wiemy, że przyniesie to oczekiwane efekty w latach następnych w rozwoju młodego człowieka, dlatego zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tak chętnie organizują spotkania z najmłodszymi.

Policjanci ruchu drogowego wiedzą jak ważna jest edukacja i tworzenie prawidłowych nawyków już od najmłodszych lat dlatego często i chętnie spotykają się z dziećmi w szkołach czy przedszkolach. Ostatnie takie spotkanie odbyło się w Miejskim Przedszkolu nr 21 w Zielonej Górze, gdzie mundurowi przeprowadzili zajęcia z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W spotkaniu wzięło udział 120 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Na początku przedszkolaki obejrzały krótki filmik o zasadach przechodzenia przez jezdnię i korzystania z sygnalizacji świetlnej, a następnie same mogły poćwiczyć przechodzenie przez jezdnię na specjalnym przejściu dla pieszych, zgodnie z sygnalizacją świetlną. Ćwiczenia policjanci przeprowadzili za pomocą zestawu przenośnego  - świateł drogowych, przejścia dla pieszych, znaków drogowych i samochodzików.

Przedszkolaki podczas zajęć były bardzo aktywne i chętnie brały udział w ćwiczeniach przygotowanych przez policjantów - uczyły się bezpiecznego pokonywania przejścia dla pieszych, obserwowania drogi oraz stosowania się do sygnalizatora świetlnego. Dzieci wykazały się także znajomością zagadnień z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym – wszystkie wiedziały jak należy zachować się na drodze. Ponadto dzieciaki miały możliwość choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant zakładając policyjną czapkę.  

Mundurowi przypomnieli dzieciom także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i w jakim celu należy to robić. Na zakończenie zajęć, ku swojej wielkiej radości, dzieci otrzymały opaski odblaskowe, dzięki którym będą lepiej widoczne na drodze.