Aktualności

Zielonogórscy policjanci na obchodach 80.rocznicy wybuchu II wojny światowej

Data publikacji 02.09.2019

Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze mł.insp. Jarosław Tchorowski wraz z Komendantem I Komisariatu Policji w Zielonej Górze kom. Wojciechem Trębskim reprezentowali wczoraj zielonogórskich policjantów na uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Dnia Weterana.

 

II wojna światowa była największym  w dziejach świata konfliktem zbrojnym. Hołd poległym w niej żołnierzom, policjantom i cywilom oddali wczoraj podczas uroczystości na Placu Bohaterów w Zielonej Górze przedstawiciele władz miasta, władz województwa, przedstawiciele Wojska, Policji, kombatanci, harcerze, a także mieszkańcy naszego miasta.

Uroczystość odbyła się zgodnie z ceremoniałem wojskowym z udziałem wojskowej asysty honorowej z IV-go Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku. Obchody uświetniła również Orkiestra Dęta „Zastal”, a przejmujący program artystyczny przygotowali uczniowie Zespołu Edukacyjnego nr 9 w Zielonej Górze.

Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze reprezentował Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze mł.insp. Jarosław Tchorowski wraz z Komendantem I Komisariatu Policji w Zielonej Górze kom. Wojciechem Trębskim, którzy wspólnie z innymi delegacjami złożyli kwiaty pod pomnikiem Bohaterów Westerplatte. Na uroczystościach obecny był również poczet sztandarowy naszej jednostki.