Zatrzymania i areszty za przestępstwa narkotykowe - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Zatrzymania i areszty za przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 12.08.2019

Policjanci z komisariatu w Sulechowie wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zielonogórskiej komendy miejskiej zatrzymali 5 osób w związku z przestępstwami narkotykowymi. Przy zatrzymanych naleziono znaczne ilości marihuany, a także amfetaminę. W zatrzymaniach brali udział policjanci ze specjalnej grupy realizacyjnej.

                Kilka dni temu na terenie Sulechowa i gmin powiatu zielonogórskiego doszło do zatrzymań 5 osób w różnych miejscowościach. Policjanci weszli do wszystkich mieszkań w tym samym czasie. Działania te miały związek z realizacją sprawy związanej ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Policjanci z komisariatu w Sulechowie w wyniku prowadzonych działań operacyjnych wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie 5 podejrzanych o przestępstwa narkotykowe.

                Zatrzymani to młodzi mężczyźni w wieku 20-36 lat, mieszkańcy różnych miejscowości powiatu zielonogórskiego. Są znani sulechowskim policjantom, ale nie byli wcześniej notowani za przestępstwa narkotykowe. Przy zatrzymanych policjanci znaleźli znaczne ilości narkotyków: 85 gramów marihuany i 5 gramów amfetaminy o łącznej czarnorynkowej wartości ok. 3 tys. zł. oraz duże ilości gotówki w złotówkach i Euro.

Dwie z 5 zatrzymanych osób zostały tymczasowo aresztowane na 3 miesiące. Wszyscy usłyszeli zarzuty posiadania i udzielania środków odurzających. Jedna z zatrzymanych osób usłyszała zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Za te przestępstwa według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kra od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie jest rozwojowa.

               

Ładowanie odtwarzacza...